Paroubek na křižovatce: Zprava dobrý, zleva tanky

pátek 7. srpen 2009 07:37

Ani nevím, proč mi přišel na mysl právě tento titulek. Možná to bude mít souvislosti s nějakými podprahovými vjemy. Stará, dobrá sociální demokracie už totiž dávno neexistuje, protože zanikla v roce 1948.

To, co tu dnes předvádí její současní představitelé (o těch minulých nemluvě) s ní má pramálo společného. Největším problémem této strany je skutečnost, že tam je spousta bývalých členů KSČ, několik oportunistů, ale opravdové sociální demokraty by člověk spočítal na prstech jedné ruky.

Se státním rozpočtem to jde od desíti k pěti a obávám se, že předvolební sliby nepůjdou žádoucím směrem. Churchil po vyhlášení války Německu slíbil občanům "krev, slzy a pot". Svůj slib splnil a společně se spojenci válku vyhrál. Paroubek si z něho těžko vezme příklad. Možná komunistům by to mohlo být blízké, protože jejich minulost je s krví a slzami silně provázána... Dokonce jsem přesvědčen, že mnohým se po oněch časech stýská. Nicméně jsou i tací "komunisté", kteří návrat starých pořádků nechtějí, protože dokázali ze "sametové revoluce" profitovat. Osoby s konkrétními jmény si dosaďte sami. Určitě jich z vašeho blízkého okolí znáte víc než dost.

Dnešními řádky nemám v úmyslu dělat reklamu žádné politické straně, protože o ODS a jejích představitelích si rovněž žádné iluze nedělám. Korupce a provázanost ekonomiky s politikou dosáhla obludných rozměrů a je otázkou, co se s tím dá ještě dělat. Klíči se zvonilo před dvaceti lety a vypadá to, že jsme si moc nepolepšili.

Schodek státního rozpočtu je ovšem hrozivý a zhroucení státních financí v nedaleké budoucnosti se jeví jako víc než pravděpodobné, pokud se hned nezačne šetřit. Takže to vypadá, že nás čekají vyšší daně, které jsou na můj vkus už dnes enormě vysoké. Líp už bylo.

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)