Co si ještě můžeme dovolit my a co oni?

čtvrtek 18. červen 2009 16:24

Pomalu aby se člověk bál něco říct nebo napsat. Náhubkový a antidiskriminační zákon se dá lehce zneužít i proti blogerům. Publikovat něco kritického vůči homosexuálům, muslimům, křesťanům a třeba i vůči některým politikům se může klidně stát předmětem soudního stíhání, ale nechci malovat čerta na zeď. Nicméně nevíme, co bude zítra.

Slovo zítra je spojeno s nadějí, nejistotou, někdy s obavami nebo s úzkostí. Zítra, ale může být i naděje na lepší dny. Rozhodně si tím však nepředstavuji naději, kterou v lidech vzbuzoval a v mnohých ještě vzbuzuje současný americký prezident. Zítra, to je hlavně nejistota z neznáma.

Já nevím, co bude zítra, a tudíž se nehodlám pouštět do spekulací, jaké bude počasí o prázdninách nebo co nás čeká po podzimních volbách. Nicméně téměř 20 let po "plyšáku" je česká politika na dně a je otázkou, dá-li se klesnout ještě hlouběji. Pocity znechucení a bezmoci jsou vidět všude kolem nás. Je čas na změnu, ale obávám se, že tou není ani nový čistící prostředek TOP09. Starého psa totiž těžko naučíš novým kouskům i když podle posledních volebních průzkumů si to hodně lidí nemyslí.

Jedno vím ale jistě: Nebude-li pršet nezmoknem a nikdy nebylo tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř...

Už jsem dlouho nenapsal nic o svém milovaném klubu a dnes je vhodná příležitost. Nevím, co si mám myslet o tzv. "nové herní koncepci" do které se již "nehodí" kapitán červenobílých Erich Brabec. Trenér Karel Jarolím se ho zbavil způsobem, který šokoval nejenom fanoušky Slavie ale i samotné hráče. Jsem jenom zvědav, co k tomu na nedělní tiskovce řekne vedení klubu a hlavně samotný kouč.

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)