Rath a "Nemocnice na kraji Kutné Hory"

pondělí 1. červen 2009 19:04

Socialistické seriály Muž na radnici a Nemocnice na kraji města mají společného nejenom autora, ale především to, že byly na hony vzdáleny realitě všedního dne. Tím nechci říci, že Ordinace v růžové zahradě, Plastická chirurgie či Dr. House jsou realitě bližší. Nejnovější sitcom Nemocnice na kraji Kutné Hory je ale horor, za který by se nemusel stydět ani Stephen King.

Za současnou neutěšenou situaci v souvislosti s kutnohorskou nemocnicí je plně zodpovědné nejenom současné zastupitelstvo ale i ta minulá. Ekonomické potíže naší nemocnice jsou totiž veřejným tajemstvím už léta a dospělo to tak daleko, že z této neutěšené situace chce profitovat středočeský hejtman Rath, který prosazuje "nepřátelské" převzetí nemocnice (rozuměj bezplatný převod nemocnice na Středočeský kraj).

Osobně si myslím, že to celé dost smrdí a že máslo na hlavě mají zejména současní zastupitelé města bez ohledu na politickou příslušnost. Docela by mne zajímalo, co si o tom myslí paní poslankyně Zubová, jejíž manžel je rovněž členem městského zastupitelstva a který chtěl, aby kraj předložil záruky dalšího fungování ústavu.

Zastupitelstvo se totiž dne 12. května 2009 dopustilo podvodu na veřejnosti, když o návrhu níže uvedeného usnesení hlasovalo v době, kdy veřejnost již opustila sál...

Obecně platí, že je vždy lepší být zdravý a bohatý než chudý a nemocný, a na Kutnohorsku je dnes rozhodně lepší nemarodit. Většina lékařů už práskla do bot a těžko říci, co bude dál. Před Rathem a našimi zastupiteli nás ale Bůh ochraňuj.

Jako občana Kutné Hory mne to štve a kladu si otázku, kdy budeme mít na radnici zastupitele, kterým půjde víc o prospěch města a blaho jeho obyvatel než o jejich vlastní zájmy. Stejnou otázku si ale kladu v souvislosti s podzimními volbami...

A na závěr už jen to, na čem se soudruzi dohodli:

Zastupitelstvo města u k l á d á
Radě města Kutná Hora

a) zapracovat do návrhu smlouvy o bezúplatném převodu nemovitého majetku areálu nemocnice a movitého majetku, který bude předmětem inventarizačního soupisu (odsouhlaseného oběma stranami) z vlastnictví Města Kutná Hora na Středočeský kraj podmínky navržené hejtmanem Středočeského kraje v dopise čj. 004436/2009/KUSK z 12.1.2009 zejména v oblasti garancí rozsahu akutní lůžkové péče a personálního zajištění.

b)předložit zastupitelstvu města tento návrh smlouvy ke schválení.


Zodpovídá : I.Šalátek,starosta      Termín : 30.06.09

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)