Chytrost neznamená vždy moudrost

pátek 29. květen 2009 11:16

Zatímco média jsou plná vajec a voleb do EP, já měl do včerejška jinačí starosti. Maturita už totiž není co bývala.

Včera složil zkoušku dospělosti na gymnáziu Jiřího Ortena i můj mladší syn a dokonce líp než jsem čekal, nicméně "svaťák" byl horor nejenom pro něho ale především pro nás rodiče. Před ním totiž neodmaturovalo 9 spolužáků a to za mých mladých let nebývalo. S odřenejma ušima prolezl i ten největší ignorant. Jenže "čo bolo, to bolo".

Nevím, jak je tomu v současné době na jiných středních školách, zda-li jsou studenti hloupější nebo učitelé přísnější, ale nakonec jich neodmaturovalo deset, což se mi zdá víc než dost. Vždy jsem tvrdil, že oženit se umí každý blbec (statistiky rozvodovosti to potvrzují), ale získat středoškolské potažmo vysokoškolské vzdělání už vyžaduje nějaké úsilí spojené cílevědomostí a pílí.

Jiná věc je, že kolem sebe vidím hodně vzdělaných lidí, ale málo z nich je skutečně moudrých. Ba co dím, vidím kolem sebe spoustu blbců, kteří mají tituly před jménem i za jménem. Mohl bych i jmenovat, ale nevím, jestli bych neporušil náhubkový zákon nebo kodex blogera. Na druhou stranu znám moudré lidi, kteří mají jen základní vzdělání. Předpokládám, že pár takových znáte taky.

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)