Osladit nebo osolit?

čtvrtek 23. říjen 2008 18:51

Milý čtenáři, možná se raduješ z výsledků krajských voleb, možná z toho máš depku, možná je ti to úplně jedno. Určitě ti ale jedno není, zda-li nás čekají lepší časy nebo jestli přijde hospodářská krize či Boží soudy.

Bez ohledu na to, jak dopadnou senátní volby, české předsednictví v EU se blíží mílovými kroky i když i v EU existují síly, které si to moc nepřejí. Osobně si myslím, že není o co stát,  ale když už to musí být, kladu si otázku, jak to té EU osladíme nebo osolíme.


Topolánkovi jeho současnou pozici vůbec nezávidím a být na jeho místě, už v sobotu bych hodil ručník do ringu. Včera v Lize mistrů prohrála Steaua Bukurešť na domácím hřišti 3:5 a bývalý rumunský reprezentant Marius Lacatus se poroučí. ODS utrpěla debakl 0:13 a trenér zatím zůstává. Ve fotbale po neuspokojivých výsledcích bývá coach většinou odvolán nebo někdy rezignuje i sám. Topolánek si asi pragmaticky zvolil variantu č.1 s tím, že stejně tu není nikdo, kdo by se v této chvíli o jeho židli ucházel. V boxu po K.O. se poražený stáhne do kouta a rozhodně nemobilizuje fanoušky, aby si dali na vítěze pozor. I když já sám mám obavu z toho, že po oranžové naskočí červená, vím, že nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.


Včera vláda ještě nepadla a vypadá to, že Topolánek nakonec té Evropě bude šéfovat. Jenom nechápu, proč o to tak stojí. Bude muset bojovat na dvou frontách a domnívám se, že ani Superman by to nezvládl, natožpak oslabený Mirek. Přestože nepatřím mezi nekritické obdivovatele Václava Klause (kromě jiného tvrdím, že je lepším prezidentem než byl Václav I. zvaný Havel), současný prezident je mi sympatický svými euroskeptickými postoji. V této souvislosti mi vadí Topolánkovo poklonkování německé kancléřce Angele Merkelové, že udělá vše pro, aby Česko Lisabonskou smlouvu ratifikovalo. Vůbec se pak Klausovi nedivím, že Topolánka nemusí.

Bohužel názorové veletoče nejsou pouze doménou našich politiků. Francouzský prezident Nicolas Sarkozy v tomto směru nemá konkurenci.   

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)