Anděl Páně 2

úterý 6. prosinec 2016 20:37

Jít do kina? Ano či ne?

V nedělní podvečer, na svátek Barbory, se na Palackého náměstí v Kutné Hoře slavnostně rozsvěcel vánoční strom. A protože jsem už viděl svítící stromy na Staroměstském náměstí v Praze, na Jiřího náměstí v Poděbradech i na náměstí Jana Žižky z Trocnova v Čáslavi, byl jsem zvědav, jaký budeme mít my Kutnohoráci. Nicméně mé dnešní řádky nejsou o adventním osvětlení českých měst, ale o tom, co následovalo.

Abych byl upřímný tak víc než na slavnostní rozsvícení kutnohorského stromu jsem byl zvědav  jestli ještě seženu nějaké volné místečko do kina Modrý kříž, kde od 18 hodin  byl na programu "Anděl Páně 2".

Do kina jsem vyrazil především ze zvědavosti vzhledem k tomu, že Mirka Spáčilová tomuto filmu dala 85%. Normálně jí takové hodnocení vystačí na 5 filmů. Ne že by Mirky hodnocení pro mne bylo směrodatné, ale vyprovokovalo mne k tomu, abych po delší pauze opět vyrazil do kina. Bez mučení přiznávám, že jsem byl poněkud skeptický k tak vysokému hodnocení, ale kulturní zážitek byl natolik silný, že mne přiměl k napsání dnešního blogu.

Jedná se o pohádkovou komedii, která dle mého názoru nemá chybu, a já osobně jsem jí dal na ČSFD plný počet pěti hvězdiček. Skvělý film zejména v tomto adventním čase. Děj prozrazovat nebudu, ale sluší se poznamenat, že je to film spíš pro dospělé než pro děti. A ne každý dospělý porozumí všem vtipům. Je třeba mít nějaké dějepisné znalosti a taky vědět něco o tom, co se píše v Bibli. Ne jako Jiřina Bohdalová, která se snaží dostat z očistce do nebe. Mimochodem o očistci není v Písmu ani slovo.  Ať tak či onak výborně jsem se bavil a už se těším, až film uvidím znovu. Předpokládám, že televizní premiéru bude mít o příštích Vánocích.

Nová pohádka Jiřího Stracha Anděl Páně 2 vede aktuální žebříček návštěvnosti prvního víkendu u českých filmů, který zahrnuje snímky od roku 1992. A jsem zvědav do jakých nebeských výšin se návštěvnost vyšplhá. Řekl bych, že hodně vysoko.

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)