Americký prezident nebo prezidentka?

pondělí 7. listopad 2016 18:32

aneb volíme menší zlo.

Zítřejší prezidentské volby v USA zásadním způsobem ovlivní svět jak bude v nejbližší budoucnosti vypadat. Rozhodně víc než jestli u nás bude příštím prezidentem Zeman nebo Horáček.

Hillary ostře rozděluje americkou společnost a Trump taky není žádný mesiáš. Američané ale stojí před podobnou volbou před jakou stáli před časem Češi, kteří volili mezi Zemanem a Schwarzenbergerem. Češi si demokraticky zvolili Miloše a Američané si teď demokraticky zvolí svého nového prezidenta či prezidentku. Mnozí k volbám nepůjdou a mnozí se rozhodnou pro menší zlo. Jenže kdo resp co je menší zlo?

Jsem rád, že nejsem občanem Spojených států amerických a že zítra nemusím řešit morální dilema. Nicméně kdybych musel, Hillary bych hlas nedal.

O tomto víkendu jsem viděl film "God Bless America" a při jeho sledování se mi hlavou honila myšlenka "Komu tito lidé dají svůj hlas?"

Těsně před volbami je Amerika rozdělená, ale podobné je to i jinde ve světě Česko nevyjímaje. Co si Američané zvolí, to budou mít, a svět se s tím bude muset nějak vyrovnat. Někdo se modlí, aby nevyhrál Trump, někdo se modlí, aby nevyhrála Hillary.

První prezident USA George Washington svého času řekl "Osud nenarozených miliónů lidí bude záležet, vedle Boha, na odvaze a způsobu vedení této armády. Náš krutý a neúprosný nepřítel nám dává jedinou možnost - hrdý odpor nebo nejhanebnější ponížení. Proto máme jen dvě možnosti - rozhodnutí zvítězit nebo zemřít"

Ať vyhraje Donald nebo Hillary jedno je jisté. Půjde o svobodnou vůli občanů USA, kteří chtějí změnu...

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)