Na zahradu nikoho nepustím

pondělí 27. červen 2016 18:03

Česko je bazénová velmoc. Víc bazénů v přepočtu na sto tisíc obyvatel mají už jen Francie a Španělsko. Evropská unie ale bazénový trend pravděpodobně zastaví. Aktuálně prý připravuje nová pravidla pro jejich užívání.

Statistiky, které by sledovaly počet rodinných bazénů v Česku sice neexistují, ale podle odhadů má prý každá pátá rodina u svého rodinného domu bazén. 

Ačkoli některé bazény podléhají stavebnímu povolení, Češi na to často nehledí a postaví si bazén i bez něj. Tomu ale pravděpodobně udělají v Bruselu brzy konec. EU připravuje normu, která bude stanovovat technické a bezpečnostní požadavky na bazény. Ta norma je v připomínkovém řízení.

Norma prý bude stanovovat parametry schůdků do bazénů, filtrací i bazénové vody. A pokud se poslanci Evropského parlamentu shlédnou v pravidlech, které například ve Francii už platí - budeme muset k rodinným bazénům najímat dokonce i plavčíky. 

Vzhledem k tomu, že soudruzi z Bruselu budou mít teď v souvislosti s Brexitem jiné starosti, možná tato další buzerace neprojde. Nicméně pro jistotu jsem si ten bazén pořídil raději hned. Byla s tím spousta starostí, ale nakonec se dílo podařilo. Jestli mi ale někdo přijde kontrolovat, zdali bazén splňuje všechny EU normy, tak dávám na vědomí, že si hodlám pořídit zbrojní pas...

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.JPG

 

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)