Fotbalové Euro 2016

čtvrtek 9. červen 2016 20:43

Už je tady zas a můžeme jenom a pouze spekulovat, jak to tentokrát dopadne.

Patřím k těm, co pamatují hodně, ale asi nejvíc mne nadchlo bělehradské finále před 40 lety.

Rozhodující penalta Antonína Panenky, kterou Československo vyhrálo mistrovství Evropy v roce 1976, se nesmazatelně zapsala do fotbalových dějin a taky do mé mysli. Přestože jsem od narození Slavista, Tondu jsem miloval natolik, že jsem si dokonce nechal narůst i knír, když mi bylo cirka 20 let. A vydržel mi  dost dlouho. Než mi začal šedivět. Pak jsem ho sundal a zkrátil i kštici.

No a když  jsem se dal do toho vzpomínání, nelze nevzpomenout na nejlepší výsledek české reprezentace z ME 1996, kdy se mistrem Evropy stalo Německo, které nás až ve finálovém prodloužení porazilo 2:1. Nejlepší tým a nejlepší fotbal jsme myslím hráli na ME 2004 v Portugalsku. Jen kdyby nám tu vysněnou cestu do finále nezkazili podceňovaní Řekové. V roce 2008 se ovšem moc nevyznamenal gólman Petr Čech, který se významně podílel na prohře s Turky, a v roce 2012 jsme prohráli ve čtvrtfinále s Ronaldem 0:1.

Co čekat od Eura 2016 kromě velkého rizika nějakého teroristického útoku? Doufám, že hodně kvalitní sportovní podívanou. No a nezbývá než doufat, že nám v pondělí Španělé míč taky na chvilku půjčí. Jo a taky budu určitě fandit Slovákům. Konec konců v Bělehradě jich bylo v reprezentaci víc než Čechů...

A na závěr něco pro pamětníky a taky pro ty, co ještě nebyli na světě:  Penalty v Bělehradě

 

 

 

 

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)