Nedělní Partie s Václavem Klausem

neděle 3. leden 2016 15:52

byla mnohem zajímavější než "vánoční" projev prezidenta Miloše Zemana.

Terezie Kašparovská nám nějak omládla a ani exprezident Václav Klaus nevypadal fyzicky a mentálně špatně.

Nemám v plánu v roce 2016 obědvat s Václavem Moravcem nebo sledovat nedělní partičky, ale dnes jsem učinil výjimku, která potvrzuje pravidlo. Pro mne osobně to nebyla ztráta času, protože mne potěšilo, že v mnohém mi Václav Klaus starší mluví z duše resp říkal to, co já tvrdím od nepaměti. Minimálně po celou dobu mého působení tady na BB.

V zásadních věcech jako je uprchlická krize jsou Zeman s Klausem zajedno.  I já jsem toho názoru, že politika multikulturalismu je zhoubná. Co se týče  kritiky bruselského neomarxismu, politické korektnosti a sociálního inženýrství, mi Klaus mluvil z duše.

Jsem taky nekuřák stejně jako Klaus, ale rovněž mi vadí plošný zákaz kouření v restauracích, protože je v rozporu se svobodou člověka a svobodným podnikáním. Každý podnikatel by měl mít možnost volby, jestli bude provozovat kuřáckou či nekuřáckou restauraci jak já mám možnost svobodné volby tam jít či nejít. I já jsem odpůrcem všech možných regulací a zákazů které nemají daleko ke komunistickému plánování. Svoboda člověka je omezována čím dál tím víc a obávám se, že bude hůř.

Komunisté měli vizi nového člověka a evropské elity ve své podstatě dělají to samé co kdysi Hitler a Stalin. Jejich vize vytvořit novou Evropu, nového člověka (Evropana) se mi vůbec nelíbí, ale vymývání mozků obyvatel Evropy pokračuje tak úspěšně, že ani Goebbelsovi se o tom nesnilo.

Klaus mne pobavil i kouzlem nechtěného, kdy veřejně přiznal, že politici si něco jiného myslí v soukromí a něco jiného říkají a dělají, protože je to živí... Bohužel to není problém pouze politiků. Za bývalého režimu většina z nás tak jednala a mnohým to zůstalo dodnes resp život je naučil, že někdy je to tak jednodušší i když nemorální. Klaus  řekl, že si myslí, že on má nejmenší mezeru mezi tím co si myslí a co říká a co dělá. To mne opravdu pobavilo. V minulosti ta mezera byla hodně velká nicméně to, co dnes říká, je blízké mému úhlu pohledu a v tomto ohledu se mi dnešní Partie na Primě líbila.

 

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)