Mezi svými

neděle 29. listopad 2015 11:22

50. ročník ankety Zlatý slavík je za námi a chtělo by to nějakou změnu.  

Když jsem se vracel z oslavy šedesátin mého kamaráda a přítele, poslouchal jsem v autě poslední CDéčko Vaška Neckáře "Mezi svými". Když bylo v celou, pustil jsem si zprávy na Radiožurnálu, abych se dozvěděl, jestli se sešívaným po dlouhé době konečně podařilo v Edenu vyhrát i před domácím publikem, ale před sportovními zprávami jsem byl obeznámen s výsledky letošního Zlatého slavíka.

Už dávno mne tato anketa nevzrušuje a vypadá to, že nezajímá ani mnohé zpěváky, zpěvačky a kapely. Konec konců stejně bylo předem jasné, jak to na prvních místech dopadne. Karel Gott je přírodní úkaz a dokud bude žít on a jeho fanoušci resp fanynky, tak má svoje jisté. Slavík je anketa popularity, ve které mají možnost hlasovat všichni a vyjádřit tak své subjektivní sympatie. Nic víc, nic míň. 

Pozvánku do Státní opery na vyhlašování Zlatého jsem s díky odmítl s tím, že dám raději přednost mnohém méně okázalé akci, kde budu "mezi svými" a kde se setkám se svými nejlepšími přáteli. Liborovi a všem přítomným hrála a zpívala k poslechu folková skupina "Neřež". Kolikátí skončili ve Zlatém slavíku neřeším.

Nerez.JPG

 

 

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)