Taky nejsem sluníčkář

středa 11. listopad 2015 15:42

podobně jako známá dokumentaristka Olga Sommerová, která vystoupila z pražské kavárny.

Já sice z žádné kavárny vystupovat nemusím, protože naposledy jsem byl v kavárně před několika lety. Bylo to v kavárně Deminka ještě s několika blogkolegy, kteří už bohužel mezi námi nejsou. Pokud si dobře vzpomínám, místo kafe jsem si dal tatarák a pivo. Ale k věci.

Ani já nehodlám být politicky korektní, toužím po pravdě a chci si nalévat čistého vína. A nemusí to dnes být zrovna to dnešní svatomartinské...

V rozhovoru pro čtvrteční přílohu MF slavná režisérka vysvětlila, co by se mohlo stát, pokud Evropa přijme miliony muslimů. Sommerová v souvislosti s migrační vlnou míní, že by se do demokratické Evropy mohla začít vracet jiná forma totality. Komunistickou z dřívějších dob by nyní mohla nahradit muslimská, která hrozí zhoršením postavení žen ve společnosti.

"Bezprávné postavení muslimských žen je něco zrůdného. A pokud se Evropa začne zalidňovat muži, kteří mají k ženám vztah jako u nás ve středověku, zbabělými chlapíky, kteří chtějí uplatňovat právo šaría, tak Bůh s námi. Pere se to ve mně, protože chci pomáhat lidem v nouzi, ale otázkou je, kolik z těch migrantů jsou utečenci před válkou. Myslím, že víc je těch, kteří chtějí nestydatě okupovat a zneužívat Evropu," říká Sommerová. Kromě jiného prý nepochopila německou kancléřku Angelu Merkelovou, když v létě s "takovou lehkostí a naivitou otevřela dveře mladým zdatným frajerům, kteří by doma měli chránit své rodiny a svobodu své země, a ne zbaběle utíkat do bohaté Evropy". Islám není dle jejího názoru náboženství lásky, jakým je křesťanství. A protože si prý nepovažuje ničeho tolik jako svobody, klidná prý být nemůže.

Novináře Tomáše Poláčka, který rozhovor vedl, názory Sommerové překvapily. "Myslel jste, že jsem sluníčkářka? Ne, nejsem politicky korektní, mám ráda pravdu. A nesnesitelnou potřebu nalévat si čistého vína," vysvětlila mu dokumentaristka.

Paní Olgy Sommerové jsem si vždycky vážil a po tomto rozhovoru v mým očích ještě stoupla. Kéž by takto smýšlejících lidí bylo víc.

 

 

 

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)