Mnichov 2015 aneb jak Bayern pokořil Čecha

pátek 6. listopad 2015 14:03

Mnichovský diktát byl dojednán před 77 lety dne 29. září 1938, ale to už je dávná historie. Teď čelíme jiným hrozbám.

Poprvé v životě jsem navštívil Mnichov v roce 1989 cestou domů, když jsme měli za sebou poznávací cestu Rakouskem se starou dobrou Škodou 120, se kterou jsem tehdy zdolal i vysokohorskou silnici Grossglockner Hochalpenstrasse. Od té doby jsem navštívil Mnichov ještě několikrát. Naposledy 4. listopadu 2015 a byl to nezapomenutelný zážitek. 

Byl jsem účastníkem famózního zápasu Champions League mezi Bayernem a Arsenalem. V první zápase Arsenal sice zdolal Bayern 2:0, ale odveta se nesla úplně v jiném duchu. Petr Čech se nestačil divit. Na první branku sice nestačil vůbec reagovat ale ty další byly téměř nechytatelné. Viděl jsem to jako na dlani. Čtyři branky padly do branky poblíž které jsme seděli.

Vyrazili jsme ve středu ráno z Kutné Hory krátce po desáté hodině přes Prahu a Rozvadov. Sehnat nocleh nebylo jednoduché, ale nakonec jsme si zabookovali příjemný, nový hotel v malém městečku Vierkirchen severně od Mnichova. Do hotelu jsme dorazili podle plánu krátce po 15 hodině. Po ubytování, svačině a krátkém odpočinku jsme vyrazili směr Allianz aréna, která má největší evropské parkoviště pro 10 500 aut ve čtyřech patrech. Tentokrát jsme zaparkovali zkušeně v přízemí poblíže výjezdu, protože na hotel jsme po zápase dorazili už o půl dvanácté.

Vyprodaný  stadion s kapacitou 70 tisíc diváků byl svědkem skvělé hry domácího mužstva a moje obavy, aby zápas neskončil 0:0, se nenaplnily. Bayern deklasoval Arsenal 5:1 a Petra Čecha mi bylo líto. 

 

Tady jsme se ubytovali

1.jpg

 

Ke svačině jsem si dal Lewandowského, kanonýra Bayernu

2.jpg

 

Oprávnění ke vstupu 

3.jpg

 

Stadión Bayernu Mnichov

4.jpg

 

Vedlejší vchod na stadion z parkoviště autobusů

5.jpg

 

Jak to asi dopadne?

6.jpg

 

Currywurst

7.jpg

 

Rozcvičování obou týmů před zápasem

8.jpg

 

Mimochodem víte o tom, že Bavorsko připravuje ústavní žalobu proti německé vládě kvůli současnému příchodu běženců?

Největší německá spolková země se domnívá, že celostátní vláda neplní v uprchlické krizi své povinnosti a nesnaží se omezit příchod imigrantů. Ve středu o tom informoval deník Tagesspiegel. Většina běženců nyní do Německa přichází přes rakousko-bavorskou hranici. Zprávy o rozkolu mezi Bavory a Merkelovou i uvnitř německé vládní koalice zesilují do míry úvah o konci Angely Merkelové jako německé kancléřky.

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)