Velké naděje?

pátek 25. září 2015 19:30

Historicky první derby, které nebude zadarmo.

Kdo by ještě chtěl vidět nedělní derby mezi pražskými S má smůlu. Při snížené kapacitě hlediště v Edenu je beznadějně vyprodáno a kdo nemá O2 TV má smůlu. Derby poprvé v historii poběží na placeném kanále O2 Sport. Osobně jsem dal přednost sledování tohoto zápasu na vlastní oči i když coby Slavista si velké naděje nedělám. 

Opětovná pohárová blamáž sešívaných v Ústí nad Labem srdce fanoušků sešívaných určitě nepotěšila, ale pokud v neděli porazíme doma Spartu, bude vše odpuštěno. Od tohoto derby však zrovna nic velkého nečekám, i když bych se rád se mýlil. Nicméně nyní jsem hlavně rád, že Slavia je už díky novým majitelům z nejhoršího venku, a zdá se mi, že vidím světlo na konci tunelu. V této souvislosti doufám, že brzy vybojujeme titul a že bude i Champions League. Snad se toho dožiji.

Co se týče fotbalu obecně tak jsme se dnes dozvěděli, že Pelta plánuje vybudovat víceúčelový národní stadion. Sice netuším, kde na to chce vzít finance, ale hlavně jsem toho názoru, že to není vůbec třeba. Když hraje česká reprezentace na Letné nebo ve Vršovicích, tak je málokdy vyprodáno. Proč tedy stavět stadion pro 40 tisíc diváků? Stadion v Edenu by pro mezistátní zápasy v Praze měl bohatě stačit. Na druhou stranu národní fotbalový stadion není zas tak megalomanský nápad jako OH.

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)