Jsme ve válce s Islámským státem

pátek 26. červen 2015 20:03

Kde jsou ty časy, kdy Neruda řešil otázku "Kam s ním". My dnes čelíme mnohem závažnější otázce: "Co s nimi?"

Nevíme, co se stovkami tisíc uprchlíků. My "Evropané". A alibistický postoj České republiky ohledně zamítnutí povinných kvót je pro nás typický. Kolik jich tedy hodláme přijmout a hlavně koho?

Za nelegální přepravu do Evropy platí "zoufalí a chudí uprchlíci" pašerákům lidí desetitisíce dolarů a je otázkou, kde je asi vzali. Není třeba možné, že mnohým z nich to financuje Islámský stát, který na dobytých územích vyplenil spousty bank a získal desítky miliard dolarů? A evropští politici jim v tom aktivně pomáhají. Obávám se, že si Evropa řeže sama pod sebou větev.

Dnešní teroristické útoky pod hlavičkou Islámského státu by už měly otevřít oči i těm nejzabednějším politikům, kteří tvrdí, že radikální islám není islám.

Šítská mešita v kuvajtském hlavním městě se stala cílem především proto, že to byl chrám nesprávného učení koránu. Další islámský terorista připlaval spáchat svůj hrůzný čin na pláž tuniského hotelu plného západních turistů.

A další připlouvají k nám do Evropy...

Osobně jsem toho názoru, že pokud máme nějaké uprchlíky přijmout, že by to měli být především křesťané, kterým jde v islámských státech o život a kteří nemají peníze na to, aby si mohli zaplatit emigraci na Západ.

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)