Pomýlený Komárek a 75% obyvatelstva České republiky

neděle 12. duben 2015 20:01

Nestačím se divit, jak lehce se dají lidé zmanipulovat a obalamutit.

3/4 české společnosti jsou prý nejvíce spokojeny s prací ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Vyplynulo to z výzkumu TNS Aisa o spokojenosti s politiky, který tento týden zveřejnila Česká televize.

V nedělních OVM byli hosty Václava Moravce Petr Pithart, Jiří Přibáň a Martin Komárek. Zatímco Pithart s Přibáněm Babiše kritizovali, tak bývalý novinář a nyní poslanec Komárek svého předsedu obhajoval. Sám se prý mýlil, když Babiše v minulosti kritizoval.

Říká se, že jenom blbci nemění své názory, a o Komárkovi si nemyslím, že je blbec. Změna jeho smýšlení je však pochopitelná, přestože s ní nemohu a nechci souhlasit. V jeho případě holt platí "koho chleba jíš, toho píseň zpívej".  Jenom se podivuji, že pro 75% obyvatelstva je Babiš nejlépe pracujícím politikem. To mne docela děsí, ale na druhou stranu ten vzorek není zas tak moc reprezentativní. Průzkumu pro ČT se zúčastnilo 1 200 respondentů a mne se nikdo neptal. Vás asi taky ne.

Jsem toho názoru, že demokracie v Česku je ohrožena jednak přáteli starých totalitních komunistických pořádků a právě Babišem, který je vlastníkem MF Dnes, Lidových novin a rádia Impuls. Bohužel můj názor je výrazně menšinový ostatně jako i mnohé jiné. 

Smyslem mého občasného blogování není co největší karma, ale možnost říci resp napsat veřejně co mám právě na srdci. Apropó Jamese Bonda mám rád. Bureše nikoli.

 

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)