Už je tady zase

pátek 13. březen 2015 09:28

Kdo? No přece pátek třináctého.

Letos už podruhé. Třináctka prý znamená smrt. Na Velký pátek ukřižovali Ježíše Krista a při Poslední večeři sedělo u stolu celkem 13 lidí. Ten 13tý byl Jidáš, který Krista zradil. Židé považovali třináctku za neštastné číslo, 13tým písmenem v hebrejské abecedě je totiž M. 

To je první písmeno ve slově Mavet, které znamená smrt.  Reálný základ má třináctka v pátku 13. října 1307. To totiž začal francouzský král Filip 4. Sličný s pronásledováním a zatýkáním templářů, po kterém následovalo mučení a smrt mnoha z těchto rytířů a zánik řádu.

Nejsem pověrčivý a s pobavením sleduji, jak někteří lidé z tohoto dne mají dokonce fóbii. Co se týče mne, tak pokud si dobře vzpomínám, tak ten minulý pátek třináctého jsem měl hodně úspěšný a požehnaný, ale dnešek nezačal moc dobře. Když vás neskutečně vytočí ti, které milujete, tak to bolí, ale pak si řeknu "Bože odpusť jim, oni nevědí co činí" a život jde dál. 

Včera mne zaskočila informace o náhlém úmrtí blogkolegy Tomáše Vilda, kterého znám vlastně od počátků tady na Bigblogeru.  Byl o 17 let mladší než já a ve svém posledním článku psal o tom, jak schopný resp neschopný je člověk ve věku sedmdesáti let...

Tomáš odešel z tohoto světa ve věku 43 let. Nečekaně. Co z toho plyne? Nikdo z nás nevíme dne ani hodiny a vůbec to nesouvisí s tím jestli je pátek třináctého nebo v jakém jsme se narodili znamení nebo co říkají hvězdy.

Pro ty, kdo Tomáše znali, připojuji odkaz na článek Vladimíra Neffa v Neviditelném psu viz http://neviditelnypes.lidovky.cz/zemrel-tomas-vild-0m1-/p_cirkus.aspx?c=A150312_183552_p_cirkus_nef

 

PS   Dnes po obědě jdu na pohřeb sousedovi. Zemřel po dlouhé nemoci ve věku nedožitých 81 let

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)