Problémy se zubaři

pátek 9. leden 2015 09:14

Zubní lékaři jsou nedostatkovým zbožím a najít zubaře nejenom pro dítě není vůbec jednoduché.

K dnešnímu příspěvku mne inspiroval blogkolega pan Hejna, který se tu rozepsal o svých problémech se stoličkami. Chtěl jsem k tomu napsat stručný koment, ale nakonec jsem se rozhodl pro samostatný příspěvek.

Na rozdíl od pana Hejny jsem nikdy neměl běloskvoucí chrup přestože jsem nekuřák. Káva, čaj a červené víno bílým zubům moc nepřejí. Já sám zatím mám všechny zuby svoje a s jejich trháním žádnou zkušenost nemám a ani mít nechci. Jenže z vlastní zkušenosti vím, že od odříkaného chleba největší krajíc.

Tento týden mne kromě pana Hejny připravuje na budoucí problémy i moje účetní, která mi popisovala své zubní potíže, které jsou, jak říkala, příznakem stárnutí. Holt nedá se nic dělat, lepší už to nebude.

V neděli se mi udělal pod horní jedničkou váček a cítil jsem, že mám v dásni zánět, protože to bylo hodně citlivé na dotek.  Zkoušel jsem se toho zbavit vlastními silami, ale dezinfekce Metaxou moc nepomohla, a tak jsem včera navštívil svou zubní lékařku. Když jsem jí popsal své potíže a když se mi na to podívala následovalo konstatování, že jsem měl vyzkoušet ještě nějaký jiný alkohol, že léčba mohla být úspěšnější. Nicméně to prý není nic tragického a že to bude dobré. Když se mi ale pod tím zubem začala rejpat, bolelo to šíleně. Dala mi tam nějaké antibiotikum s konstatováním, že to by mělo zabrat a přidala mi k tomu ještě nějaký gel s názvem "CURASEPT". S vděčností musím konstatovat, že dneska je mi už hej. 

A když už je mi hej tak mám ještě vzkaz pro pana Hejnu. Pokud byste hledal nějakého zubaře, tak o jednom vím. Bydlí ve Velkých Popovicích ale to vy víte víc než dobře. Předpokládám, že JB ještě žije a tímto ho srdečně zdravím s tím, že se na jaře určitě zastavím. Mám totiž v plánu navštěvovat štiřínský park častěji než doposud.

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)