Fair Play

úterý 18. listopad 2014 09:01

"Báječná léta pod psa" jste asi viděli nebo četli, ale "Fair Play" je nový československý film, který natočila režisérka Andrea Sedláčková a který uvedla Slovenská veřejnoprávní televize k výročí 17. listopadu

Byl jsem mile překvapen, když jsem zjistil, že na film nemusím do kina, ale že je možné ho vidět už i v televizi. Nikoli v té naší české, ale na STV1. 27. listopadu 2014 ho uvede ve 23,15 hod kanál HBO, ale to je placený kanál, který sleduje asi málokdo, ale někdo možná ano. 

Proto jsem byl nadšený z toho, že bratia Slováci si pospíšili a uvedli ho jako hlavní večerní program  k 25. výročí "sametové revoluce".

Osmdesátá léta v Československu. Mladičká sprinterka Anna (Judit Bárdos) se stává členkou Střediska vrcholového sportu. Její matka (Anna Geislerová) a trenér (Roman Luknár) doufají, že splní kvalifikační limit a postoupí na olympijské hry. Vybočením ze světa tvrdého sportovního drilu je pro Annu pouze milostný vztah s Tomášem (Ondřej Novák). Anně začnou být bez jejího vědomí podávány anabolické steroidy. Její výkonnost stoupá, objevují se ale rovněž první zdravotní problémy. Anna se o přípravcích dozvídá pravdu, a přestože je v sázce její účast na olympiádě, hodlá dál trénovat bez nich. Její matka však doufá, že Anna účast na olympijských hrách využije k emigraci, a rozhodne se jí anabolika pod rouškou neškodných vitaminů aplikovat tajně...

Více prozrazovat nebudu, ale film v každém případě stojí za vidění a doporučuji ho nejenom těm, kdo tuto dobu zažili na vlastní kůži, ale především mladé generaci, která přišla na svět až po roce 1989 resp osmdesátá léta prožili jako malé děti.

Po zhlédnutí tohoto na naše poměry výborného filmu mi opět začal hlodat brouk v hlavě. A co Jarmila Kratochvílová a její dodnes nepřekonaný světový rekord? Já fakt nevím.

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)