Jak se pozná slušný člověk?

čtvrtek 16. říjen 2014 15:12

Nevím, já s tím mám problém. Andrej Babiš a jeho soukmenovci zjevně nikoli. 

Na Kladně, v Chomutově a v Haviřově vznikla koalice hnutí ANO s komunisty. Díky Bohu, že na našem maloměstě k tomu nedošlo, i když jsem taky slyšel, že komunisté, kteří se dostali do kutnohorského zastupitelstva jsou slušní lidé.

Co se týče Kutné Hory tak včera večer se definitivně potvrdilo, že zástupci Kutnohorské změny, hnutí ANO a ČSSD vytvoří koalici, která tak definitivně vyřadí ze hry vítěze voleb Kutnohorskou Šanci v čele se současným starostou Ivo Šancem.

Vláda jedné strany v Kutné Hoře padla, ale zda-li současné změny budou změnami k lepšímu si netroufám odhadovat nicméně doufám, že nově zvoleným zastupitelům půjde především o blaho města a jeho občanů a nikoli o vlastní prospěch. Jenže znáte to. To slibují vždycky všechny politické strany i hnutí a skutek utek. Pak se nedivme, že volební účast je rok od roku nižší a nižší. Je asi cosi shnilého nejenom ve státě dánském...

Závěrem bych ještě rád konstatoval, že sice mám konkrétní představu o pozitivních i negativních vlastnostech člověka, ale když mám definovat slušného člověka, tak s tím mám problém. Kdo to jsou vlastně slušní lidé? Všichni jsme přece s dávkou své slušnosti i inteligence spokojeni. Jsme tedy všichni slušní lidé?

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)