Palestinský odstřelovač hovoří o tom jak nalezl odpuštění a pokoj

středa 3. září 2014 13:37

"Pak jsem přijal Krista." Arafatův odstřelovač v Praze horoval za mír... To píše včerejší MF Dnes

Celý článek, který mne inspiroval k dnešním řádkům, naleznete zde.

Tento týden totiž pobývá v České republice výjimečná osobnost: Tass Saada se narodil jako palestinský uprchlík v Gaze a vyrůstal v Saúdské Arábii. Jeho životní zkušenost jej naučila nenávidět. A stejně jako mnozí další Palestinci, obrátil svou nenávist – a svou zbraň – proti Izraeli. Jeho příběh mohl skončit tragicky, mohl se stát jen další z mnohých obětí nenávisti, která kvasí na Blízkém východě. Ale Tass se měl dočkat lepšího osudu.

Jeho příběh posluchači nebo čtenáři umožňuje zblízka nahlédnout do světa Jásira Arafata a palestinských bojovníků, ale i do srdce muslima, který se stal křesťanem, a dočkal se za to pronásledování od vlastní rodiny. Je to příběh, v němž nakonec láska triumfuje nad nenávistí, smíření nad trvalým rozdělením. Tento příběh může inspirovat každého z nás, abychom dokázali překonávat rozdělení a konflikty ve svých životech.

V mládí býval odstřelovačem v bojových jednotkách palestinského hnutí Fatah s přezdívkou Řezník a řidičem vůdce hnutí Jásira Arafata. Dnes Palestinec Tass Saada vede humanitární organizaci, která pomáhá se vzděláváním izraelských a arabských dětí, uznává právo židovského státu na existenci a odsuzuje Hamas za ostřelování Izraele. Konflikt na Blízkém východě podle něj neskončí, dokud nenastane "změna v srdcích" Izraelců a Palestinců.

Autor knihy "Sloužil jsem Arafatovi" hovoří o svých životních zkušenostech a představí český překlad své knihy také 4. září u nás v Kutné Hoře v hotelu U kata, Štefánikova 92 od 19,00 hodin a ještě v pátek 5.9. od 18,00 v Křesťanském centru. Slovenská 1976/3 v Českém Těšíně.

Recenzi knihy, která právě v těchto dnech vychází, si můžete přečíst tady.

A nebo si ho poslechnout třeba taky zde: https://www.youtube.com/watch?v=ghsEhOsJoFA

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)