Plavba do saských lázní Kurort Rathen

pátek 15. srpen 2014 22:15

S manželkou jsme včera podnikli výlet labským kaňonem z Děčína do Rathenu a jsme rádi, že jsme se neplavili do Drážďan.

Z domova tj. z Kutné Hory jsme vyrazili autem v 5,45 hod a na Smetanově nábřeží pod Děčínským zámkem jsme zaparkovali krátce po osmé. Loď "Bohemia" patřící společnosti "Labská plavební" vyplula místo v 9,00 hod asi z dvacetiminutovým zpožděním, ale protože jsme nestavěli v Hřensku tak jsme do cíle naší plavby dorazili na minutu přesně. V Rathenu jsme přistáli v 11,40  a to jsme už měli za sebou kromě nějakého pití i dobrý oběd skládající se z polévky, hlavního jídla a dezertu.  V Rathenu nás vystoupilo cca 25 osob a zbytek pokračoval do Drážďan. Chudáci netušili co je čeká...

Od přívozu jsme vyrazili k místnímu informačnímu centru, kde jsme získali nějaké další informační materiály včetně mapky, a vyrazili jsme na horskou tůru jejímž cílem byla skalní vyhlídka Bastei s torzy historického hradu a zbytky opevnění. Na samotném vrcholu nás překvapil rozsáhlý komplex stravovacích zařízení od bufetu až po restauraci nejvyšší cenové kategorie. Aby se tam člověk z Rathenu dostal, musí použít pouze své vlastní nohy a absolvovat prudké stoupání s více než osmi sty schody. Z druhé strany tam ale vede silnice a pendlují tam autobusy z Pirny a z Bad Schandau. Zpáteční cestu jsme zvolili trošku jinou a delší cestou nicméně neméně namáhavou. Zpotili jsme se i cestou dolů. Jinak lázeňské městečko Rathen je známé tím, že tam nesmí auta, jenom lodě, výletníci, turisté a rodiče s dětmi.

Na zpáteční cestu jsme vyrazili krátce před sedmou a zpočátku mi nebylo jasné, proč je připlutí do Děčína plánováno až na 22,00 hod. Vysvětlení bylo jednoduché. Proti proudu to jde pomalu s tím, že navíc byl nízký stav vody. Po večeři, která byla formou rautu, následovala ochutnávka vín, která se mne coby řidiče ale moc netýkala, takže zpoždění ani nevadilo. Atmosféru romantické večerní plavby při svíčkách doplňovala živá hudba a černý humor kapitána lodi, že budeme mít ještě větší zpoždění než bylo plánováno, protože na Labe padla mlha a není vidět na cestu. V Hřensku jsme byli ve 21,10 a v Děčíně jsme zakotvili ve 22,50 hod. Domů se jelo pohodově. Žádná mlha, poloprázdné silnice, po dálnici 130 km/hod a zvládli jsme to celé za rovné dvě hoďky. 

A tady vám nabízím sadu fotek, které dokumentují, že se výlet vydařil. Plavbu do Drážďan a zpět bych ale nikomu nedoporučoval, protože vlastně celý den strávíte pouze na lodi. Na prohlídku Drážďan měli účastníci plavby necelou hodinu a to stačilo tak akorát na koupi zmrzliny. Někteří prý z lodi ani nevystoupili.

1.jpg

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

16.JPG

17.JPG

18.JPG

19.JPG

20.JPG

21.JPG

22.JPG

23.JPG

24.JPG

25.JPG

26.JPG

27.JPG

28.JPG

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)