Sedm vět prezidentovi České republiky

sobota 21. červen 2014 17:44

Miloši Zemanovi

Na zasedání mimořádného výkonného výboru české pobočky Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém (ICEJ ČR) vznikla výzva k veřejnému shromáždění,

které se bude konat v pondělí 23. června od 17.00 hodin na Hradčanském náměstí před Pražským hradem u sochy Tomáše Garrigue Masaryka. 

Na tomto shromáždění bude mimo jiné přečten přiložený text Sedm vět prezidentovi České republiky Miloši Zemanovi, který bude posléze předán prezidentské kanceláři.

Přijďte svou účastí potvrdit podporu – jsou vítány české vlajky.

Nemůžete-li přijít a chcete-li svou podporu vyjádřit písemně, napište nám na: icej@ecn.cz

 

Vážený pane prezidente,

chceme tímto otevřeným dopisem podpořit ty, kteří se staví proti ideologii militantního islamismu. Chceme vyjádřit podporu i Vašemu postoji, který v této oblasti dlouhodobě a konzistentně zastáváte s vehemencí Vám vlastní. Vážíme si demokratického zřízení našeho státu, a chceme proto, aby tato demokracie zůstala zachována i příštím generacím. Z téhož důvodu důrazně odmítáme kompromisy s militantní ideologií, která pošlapává na mnoha místech současného světa základní lidská práva. Zásadně nesouhlasíme s bagatelizováním tohoto nebezpečí a kritizováním těch, kdo na ně upozorňují. Děkujeme Vám pane prezidente, že jste jako hlava našeho státu našel odvahu říci pravdu o věcech, o kterých se ostatní bojí hovořit. Skutečný smysl solidarity je solidarita s přítelem, který je v nesnázích a v ohrožení, a proto tady jsme.


Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém, česká pobočka (ICEJ ČR), www.icej.cz
Centrum SION Hradec Králové, www.sion.cz
Česká společnost přátel Izraele, www.cspi-cz.estranky.cz
Operace Ester, www.operaceester.cz

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)