Vzkříšení mého Pána a Spasitele

sobota 19. duben 2014 19:56

Před dvaceti lety mi golf nic neříkal a o křesťanství jsem toho nevěděl o mnoho víc. Včera jsem se ale dočetl hodně zajímavou informaci, která mne mile překvapila. 

Stalo se to o Velikonoční neděli v roce 1993 na turnaji Masters v Augustě. 11. dubna tam vyhrál profesionální golfista Němec Bernhard Langer.

Když přebíral kýžený "green jacket" reportér řekl: "To musí být největší den vašeho života!" Langer mu bez váhání odvětil: "Je nádherné vyhrát největší  turnaj na světě, ale mnohem větším vítězstvím je fakt, že Ježíš vstal z mrtvých a já tak dnes mohu slavit vzkříšení mého Pána a Spasitele. Langer byl oprávněně středem veškerého zájmu, ale on obrátil pozornost na Ježíše Krista. Tímto dnešním blogem bych rád učinil to samé.

Minulou neděli vyhrál Masters v Augustě americký golfista Bubba Watson a stejně jako v roce 2012 se oblékl do zeleného saka pro vítěze prvního majoru sezóny.  Je to golfový samouk, který nikdy neměl trenéra, a prý ani nechápe principy švihu. "Když mi někdo řekne, že mám dělat s boky tohle a s loktem tamhleto, nevím, o čem mluví. Otec mi dal v šesti letech do rukou hůl a řekl: Napal to tak tvrdě, jak jen umíš. Jakmile si jednou pomyslím, že potřebuji trenérskou lekci, tak končím," tvrdí samorost Watson. V soukromí je přitom Bubba Watson zodpovědný manžel a také hluboce věřící křesťan. I proto je mi mnohem sympatičtější než třeba takový Tiger Woods.

Bubba.jpg

Co se týče Velikonočního pondělí mnozí Češi vytáhnou pomlázky a vyrazí se ožrat. Já si vezmu golfové hole a vyrazím do Poděbrad. Ty jsou dobré nejenom na srdce ...

 

 

 

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)