Rivalové

neděle 6. duben 2014 17:50

Slyšel jsem pět samou chválu na film z prostředí závodů F1, kdy v roce 1976 bojovali o titul šampióna Nicky Lauda a James Hunt. A nejenom o titul.

Nemohu však nevzpomenout podobný film, který mne uchvátil coby malého kluka. Nepamatuji se v kolikátém to bylo roce, kdy jsem film "Grand Prix" viděl se svým tatínkem v letním kině na širokoúhlém plátně, ale byl to pro mne tehdy nezapomenutelný zážitek. Vzhledem k tomu, že jsem o tomto víkendu viděl diváky i kritiky vysoce hodnocené "životopisné" drama z prostředí automobilových závodů "Rush", které se v našich kinech promítalo pod názvem "Rivalové", docela rád bych se podíval na Grand Prix znovu, abych posoudil kvality filmu pro pamětníky s touto filmovou novinkou, která se ovšem odehrává v dávné minulosti, kdy jsme byli o hodně mladší a kdy mnozí čtenáři možná ještě nebyli ani na světě.

Krásné ženy a krásná auta to vždy patřilo tak nějak k sobě, ale za bývalého režimu jsme o tom mohli jenom tak snít. Tedy o těch autech. Hezkých žen bylo v Československu svého času mnohem víc než těch aut. Dnes už jsem ale ve věku, kdy mám jiné priority a sním o jiných věcech, ale to samozřejmě neznamená, že by se mi vkus změnil. Krásu dokáži ocenit i dnes. Konec konců  Bůh stvořil i ženu a cokoli Bůh stvořil je dobré...

Jinak ten film mohu doporučit i těm, co nemají rádi filmy ze sportovního prostředí. Není to totiž jenom o autech, ale hlavně o mezilidských vztazích a životních prioritách.

Jo a pokud by vás zajímalo, jak si mi film líbil, tak na ČSFD jsem dal čtyři hvězdičky a uvažoval jsem dokonce o plném počtu. 

PS O tom, že hezkých žen je stále víc a víc věděl svého času i Waldemar Matuška http://www.youtube.com/watch?v=OvA3neQwXns 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)