Nejenom levičáci byli vždy na straně Moskvy

úterý 11. březen 2014 21:40

a nejinak je tomu i dnes. Přidal se k nim i prezident Miloš Zeman, když řekl, že považuje výstavbu součástí amerického protiraketového systému v České republice a Polsku za neefektivní. Mám takový pocit, že většina Čechů, Moravanů a Slezanů by byla raději součástí Varšavské smlouvy než NATO.

Americký senátor a také neúspěšný prezidentský kandidát Johna McCain přišel s myšlenkou, že USA by měly reagovat na ruskou invazi na Krym obnovením plánu výstavby protiraketového deštníku ve střední Evropě.

Proti radaru v Brdech byly svého času 2/3 Čechů a nemyslím si, že dnes by byl výsledek o moc jiný. A potkud ano, tak si troufnu tipovat, že nyní by byly proti 3/4 obyvatelstva české kotliny.

Levice se ve věci radaru v Brdech postavila na stranu Moskvy, která tvrdila, že vybudování středoevropského protiraketového deštníku je porušením dohod uzavřených s Ruskem, protože radar a obranné rakety by prý mířily právě na Rusko i když systém měl být zaměřen proti Íránu.

Vzhledem k tomu, že jsme součástí NATO a nikoli Varšavské smlouvy, měli bychom si uvědomit, že máme nejenom práva ale i povinnosti. Jenže hodnota společné bezpečnosti se díky levičákům v čele s Jiřím Paroubkem stala prakticky bezcennou. 

V kontextu současného politického vývoje v Rusku a na Ukrajině si říkám, že je velká škoda, že ten americký protiraketový systém v České republice a Polsku vybudován nebyl, protože ten Putinův kapitalismus je pokračováním sovětského komunismu novými prostředky. Rusko se nezměnilo a Putin není žádný blbec. Naopak. Nikdo z nás neví, jakou tady rozehrál šachovou partii a kam to povede.

Bohužel současná krize hodně vypovídá i o současném Západu. O Evropské unii si žádné iluze nedělám a o Spojených státech amerických taky ne.  Možná je už ale načase, abychom si uvědomili, že období míru a pokoje jsou v historii lidstva spíš výjimkou než pravidlem.

Dovedu si představit, že ze současného vývoje mají největší radost radikální islamisté...

 

 

 

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)