Politruci mezi námi aneb vlk v rouše beránčím

pátek 7. únor 2014 21:26

Taky vám vadí, jak se pomalu a jistě legitimizuje předlistopadový komunistický režim? Taky jsou vám blízké názory levicového intelektuála Kellera, který má namířeno za Ransdorfem do Bruselu?

Osobně se nedivím, že přibývá lidí, kteří jsou nespokojeni se současnou politickou a ekonomickou situací. Ne že bych si někdy nevzpomenul na staré, "dobré" časy, kdy jsme museli být povinně zaměstnáni a kdy nezaměstnanost neexistovala, ale to je dáno především tím, že jsme byli mladí a relativně bezstarostní.

Co se týče polistopadového vývoje, vnímám ho čím dál víc kritičtěji a nebude to asi jenom věkem. Nicméně není mi lhostejné, že v současné době se dostávají na vrcholná místa v politice, v místních a krajských zastupitelstvech, ve státní správě a dokonce i v ČNB bývalí komunisté. Konec konců v centrální bance jich bylo a je i dnes hodně. A pracují tam i bývalí politruci, ale nebudu jmenovat, abych tím neporušil bankovní tajemství. Tím ale nechci říct, že mi vadí Rusnokovo jmenování za člena bankovní rady. Mohlo to dopadnout klidně i hůř a tak buďme vděčni, že pan prezident rozhodl právě takto. S tímto jeho jmenováním problém nemám, ale zůstává mi rozum stát nad tím, proč 28. října 2013 dal sociologovi Kellerovi medaili za zásluhy o stát v oblasti vědy. To mi hlava nebere.

Včera večer jsem po dlouhé době vyrazil do kina, abych si udělal vlastní názor na všude vychvalovaný film režiséra Martina Scorseseho "Vlk z Wall Street". Je to tříhodinová černá komedie u které rozhodně neusnete. Dovedu si ale představit, že mnozí diváci hlavního "hrdinu" obdivovali a možná i litovali. Bohužel platilo, platí a platit bude, že "Kořenem všeho zlého je láska k penězům", ale v mém případě se ze mne na stará kolena "Vlk z Wall Streetu" určitě nestane. Holt starého psa novým kouskům nenaučíš i když jsou tací, kteří o mne tvrdí, že jsem vlk v rouše beránčím.

Jsem si vědom skutečnosti, že jsem do jednoho blogu spojil dvě témata, ale učinil jsem tak především proto, že v perexu mám napsáno "nač právě myslím" a na dva blogy nemám momentálně dostatek volného času..

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)