Do Soči nepojedu

sobota 25. leden 2014 13:34

Olympiáda v Soči je podobný nesmysl jako olympiáda v Praze s tím rozdílem, že v Praze snad nikdy nebude. 

Především z ekonomických důvodů. Kde bychom na to vzali neníliž pravda? Putin si to dovolit může, ale naše zadlužená republika těžko. Dovedu představit, že pro mnohé by to byl výnosný byznys, který by ale nakonec musel zaplatit daňový poplatník. Ostatně jako vždycky.

Zimní OH v Soči s předpokládaným rozpočtem 50 mld. USD se prý stanou nejdražšími v historii, ale osobně mi to je šuma fuk. Určitě by mi však vadilo, kdyby se podobná megalomanská akce měla konat tady v Česku. Olympiáda bude stát určitě víc nejenom kvůli korupci ale taky kvůli bezpečnostním opatřením v souvislosti s  hrozícími teroristickými útoky. 

Sám si kladu otázku jestli tam vůbec nějaký sníh bude, ale Rusové to určitě zvládnou. Když nebude přírodní tak bude umělý. Najali si k tomu dokonce nějakou finskou firmu, která sníh prý umí "recyklovat" ze zásob z loňské zimy. 

Holt "v zemi kde zítra již znamená včera" je možné všechno. Žít bych tam sice nechtěl, ale v létě u moře by to tam nemuselo být špatné. Je to bohužel trošku z ruky a navíc dávám přednost Jadranu před Černým mořem.

Co se týče vlastní olympiády nezbývá než doufat, že to neskončí nějakou krvavou katastrofou. Nelze totiž v této souvislosti nevzpomenout na mnichovský masakr v roce 1972 ...

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)