Věříte, že Petr Fiala spasí ODS?

pondělí 20. leden 2014 19:28

Byla ještě tma, když jsem vyrazil ráno na registr vozidel, ale ptáci už řvali a vzduch byl cítit jarem...

Modří ptáci se o víkendu slétli do rodného hnízda a zvolili si nového předsedu. Osobně si myslím, že jedna vlaštovka jaro nedělá, a změna lídra ačkoli byla nezbytná, není ještě zárukou toho, že ODSka vstane z mrtvých. Když se loď potápí, nestačí vyměnit kapitána.

Na druhou stranu si říkám, že "spasitel" Fiala určitě dopadne líp než Ježíš, kterého ukřižovali. To se předsedovi ODS určitě nestane.

To, že byl Ježíš zlikvidován jako nepohodlná osoba, je historický fakt a není se čemu divit. Vždyť tento člověk se provinil snad proti všemu, co bylo tenkrát lidem, tehdejší společnosti a jejím reprezentantům svaté. Fakticky zpochybnil stávající pořádek židovského zákona a tím celý společenský systém.

Pokud by byl Fiala podobně radikální jako byl Ježíš, měla by ODSka naději. To by ale musel předseda strany se svými spolupracovníky mnohé vypráskat podobně jako Ježíš vyhnal penězoměnce z chrámu. Hlavně by ale musel být pro své následovníky vzorem. 

Nechme se tedy překvapit. Já sám ODSce přeji, aby se stala konzervativní  stranou v tom nejlepším slova smyslu, protože doposud jí nikdy nebyla.  Ale slova jsou jedna věc a skutky druhá. Je totiž psáno: 

 "Dávejte si pozor na falešné proroky, kteří k vám přicházejí v ovčím rouše, ale uvnitř jsou to draví vlci. Poznáte je podle jejich ovoce. Sklízejí se snad hrozny z trní a fíky z bodláčí? Tak tedy každý dobrý strom nese dobré ovoce a špatný strom nese zlé ovoce. Dobrý strom nemůže nést zlé ovoce a špatný strom nemůže nést dobré ovoce" (Matouš 7;15-18)

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)