Jak ten čas letí

pátek 17. leden 2014 16:45

Už je tomu 20 let co spolu byli na pivu "U zlatého tygra" Bill Clinton, Václav Havel a Bohumil Hrabal. 

Bylo to v rámci první Clintonovy cesty do Evropy a před XVII. zimními OH v norském Lillehammeru. V USA mají teď Obamu, my Zemana a olympiáda bude v Soči. 

Byli jsme o dvacet let mladší a navíc deprese z polistopadového vývoje se ještě nedostavila. Tedy alespoň v mém případě. Ta se dostavila až později. Pokud bych to měl datovat tak asi v souvislosti se vznikem menšinové vlády premiéra Miloše Zemana. "Smlouva o zajištění klidu na práci" uzavřená mezi ČSSD a ODS podepsanou pány Zemanem a Klausem rozhodně klid na práci nepřinesla. Zemi z krize nevyvedla. Naopak. Připravila půdu pro rozmach korupce, která do dnešních dnů nabyla rozměrů přímo obludných. 

Nedělám si iluze, že bude líp. Nebude. To bychom si museli nejdříve zamést každý sám před vlastním prahem a nevymlouvat se, že jiní kradou taky a ti nahoře úplně nejvíc. Pokud jsem se tím někoho dotkl, tak se mu omluvám, i když nikoho, kdo by nic neukradl, nezalhal a nikdy nic špatného neučinil, neznám. 

Jo jo. Koukám, jak ten čas letí. Už je to dávno co jsem byl na pivu v Hybernii s JH, s JB, s JP, s VV, s IF, s OP, s ZN, s VŠ, s PB, s MT a mnohými dalšími. Omlouvám se, jestli jsem na někoho zapomněl :-)

 

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)