Nevíš dne ani hodiny

středa 15. leden 2014 21:21

Nechtěl bych být kůži řidiče, který zavinil smrt člověka na přechodu pro chodce.

Dnes ráno, když jsem jel svou obvyklou trasou do práce, těsně jsem se vyhýbal místu vážné dopravní nehody, která se stala před pár minutami. Na místo právě dorazila Policie ČR a silnici ještě nestačili uzavřít. Do zaměstnání jsem pak jel pomaleji než obvykle, protože jsem nemohl nemyslet na to, čeho jsem byl svědkem. Měl jsem tušení, že tohle nemůže dopadnout dobře. A nemýlil jsem se.

Dodatečně jsem se totiž kromě jiného i z Kutnohorského deníku dozvěděl, že záchranáři svedli těžký boj o život třiašedesátileté ženy, který byl bohužel neúspěšný, protože chodkyně svým těžkým zraněním po srážce s autem podlehla.

Není to neobvyklá situace, kdy jeden řidič dá chodci na přechodu přednost a druhý ho sejme. Proč o tom píši? Možná i proto, abych čtenáře varoval, že je třeba být opatrný a obezřetný. Když jsem byl malý, tak mne maminka učila, abych se pořádně rozhlížel nehledě na dopravní předpisy, značky apod., protože chtěla, abych přežil.

Později jsem sám přišel na to, že i když jedu například po hlavní silnici, že se klidně může stát, že mi nějaký blbec nedá přednost. Stalo se mi to několikrát a jenom díky Bohu a přirozenému pudu sebezáchovy píši tyto řádky. Několikrát to bylo fakt jenom o fous...

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)