Silvestrovské vzpomínání

sobota 28. prosinec 2013 19:18

Dnes jsem povečeřel se zasloužilou umělkyní Helenou Vondráčkovou, národním umělcem Karlem Gottem, komunistou Miroslavem Štěpánem a mnoha dalšími.

K nakládanému hermelínu a dobře vychlazenému pivu jsem si po romantické procházce centrem Kutné Hory pustil ČT1, kde běžela poslední půlhodina Silvestrovského televarieté z roku 1986. Zasloužilí umělci Vladimír Dvořák  a Jiřina Bohdalová mi večeři zpříjemnili vzpomínkami na dobu, kdy nejenom učinkující byli o 27 let mladší. 

V této souvislosti musím konstatovat jsem si uvědomil, že můj tatínek neměl špatný vkus, když se mu líbila Iveta Simonová. Helenka Vondráčková se mi sice víc líbila v Šíleně smutné princezně z roku 1968, ale i v devětatřiceti letech vypadala v tomto televarieté dobře i bez zásahů plastického chirurga.

Pobavil jsem se i při vystoupeních Miroslava Šimka s Jiřím Krampolem, Luďka Soboty s Dagmar Veškrnovou. Závěr nepatřil nikomu jinému než Karlu Gottovi s orchestrem Václava Hybše. Uplynulo 27 let a říkám si, že se zas tak moc nezměnilo. Jsme jen o 27 let starší a mnozí se stále drží na výsluní. Jen místo Miroslava Štěpána tu máme jiné kreatury.

Nejsem příznivcem "povinných oslav" a tudíž mne silvestrovské večery nechávají v klidu. Nemám potřebu se veselit zrovna poslední den v roce, když je dost důvodů k radosti a k veselí i v průběhu roku.  Nicméně si neodpustím konstatování, že televizní silvestry před rokem 1989, byly mnohem zábavnější a řekl bych i kvalitnější než to, co nám nabízejí současné televizní stanice. 

Ne. Není to volání po starých časech. Jenom taková krátká vzpomínka na dobu, kdy jsme byli mladí...

Pokud byste si taky chtěli zavzpomínat jak všichni výše uvedení vypadali v roce 1986, a jak jsme se tehdy bavili či nebavili, můžete se podívat tady http://www.youtube.com/watch?v=GPAvBWKUfFc

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)