Všichni nám lžou?

pátek 27. prosinec 2013 19:54

"Lékaři lžou, politici lžou, novináři lžou"

To jsou slova prezidenta České lékařské komory MUDr. Milana Kubeka z dnešního interview s Danielou Písařovicovou na ČT24, které jsem si pustil k večeři. Dojídal jsem zbytky ze štědrovečerní večeře a teď přemýšlím, koho bych asi tak měl zažalovat, když nám tedy všichni lžou.

V pořadu se diskutovalo na téma "financování zdravotnictví". Že naše zdravotnictví trpí nedostatkem finančních prostředků není nic nového pod sluncem, ale tvrdit, že nám občanům lžou doktoři, politici a novináři, je dle mého názorou trošku silná káva i když s tím mám smutnou osobní zkušenost. 

Lékařka nám totiž neřekla celou pravdu o zdravotním stavu maminky mé ženy, kterou poslala na náročnou operaci srdce do Vinohradské nemocnice, která se sice povedla, ale pacientka za dva měsíce zemřela na pooperační komplikace, které byly dle našeho názoru způsobeny především tím, že babička neměla nemocné jenom srdíčko, ale hlavně plíce, což jsme se dozvěděli, až když bylo pozdě. 

Na resustitačním oddělení Vinohradské nemocnice si ji dlouho nenechali, protože si asi byli vědomi zanedbané péče a převezli ji v kritickém stavu do kolínské nemocnice, kde dlouho nepobyla. Odtud ji totiž převezli do nemocnice v Městci Králové, kde 20. prosince zemřela. Žalovat nikoho nebudeme i když nám mnozí asi neříkali pravdu, ale dokázat se to nedá. 

Když jsem dnes poslouchal toho předsedu nebo prezidenta ČLK pana Milan Kubeku, tak mi z toho vyplynulo jediné. Popřát do nového roku všem čtenářům pevné zdraví, aby se nedostali do spárů našeho zdravotnictví.

Nicméně podle doktora Kubeka prý bude líp až si v nové vládě vezme ČSSD křeslo ministerstva zdravotnictví. Já takový optimista nejsem. Oni v ČSSD umí taky moc pěkně lhát. A kdo lže ten...

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)