Nejenom golfem živ je člověk

pátek 29. listopad 2013 22:50

i tenis je moc pěkný sport. To mi přišlo na mysl při sledování dnešní Prima Love...

Po náročném týdnu jsem se potřeboval trošku odreagovat a přijít na jiné myšlenky. Nejdříve jsem uvažoval o tom, že sáhnu do svého archívu filmů, které mám v plánu vidět, ale pak jsem se podíval do televizního programu a objevil tam britsko-francouzskou filmovou komedii z roku 2004 z tenisového prostředí s Kirsten Dunstovou a Paulem Bettanym s názvem Wimbledon. No a když jsem se juknul na CSFD, bylo o programu na dnešní večer rozhodnuto. Nestydím se za to, že mám rád romantické komedie, a tahle byla opravdu povedená.  Viděl jsem ji dnes poprvé a moc se mi líbila. V každém případě výborná oddechovka....

V tomto týdnu se mi honilo hlavou leccos, protože dny pozemského života maminky mé manželky se krátí. Holt nikdo z nás neví dne ani hodiny. V této souvislosti mi ale dnes přišel na mysl tento biblický verš: 

Buďte spokojeni s tím co máte. Vždyť Bůh řekl: "Nikdy tě neopustím a nikdy se tě nezřeknu" (Židům 13,4)

Uvědomil jsem si, že úzce souvisí s tím, o čem jsem v posledních dnech hodně přemýšlel. Pro mne osobně je totiž Bible Božím slovem a beru ji nesmírně vážně. Slova Písma hovoří kromě jiného i o tom, že nezáleží na sbírání a hromadění pozemských či duchovních statků, nezáleží na časném vstávání a dlouhém bdění, na pečování a organizování. Bůh dává každému tolik kolik potřebuje. Jednomu málo, druhému více. 

Je velmi bláhové , když druhým závidíme, že budují domy,shromažďují jměni, hromadí poklady poznání a moudrosti. Jen jděme prostě svou cestou, pracujme, když je čas k práci, odpočívejme, když je čas k odpočinku.

Když nám Bůh zahradí cestu, takže nemůžeme vykonat to, co bychom rádi, ponechme věc klidně v Jeho ruce. Pak na konci dne, týdne, roku uvidíme, že nám Bůh dal přesně to, co jsme potřebovali. Ne víc a ne méně. 

Plně si to uvědomuji i na konci tohoto pracovního týdne ...

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)