Zeman v Izraeli zabodoval

úterý 8. říjen 2013 17:25

Tedy alespoň v mých očích. V této souvislosti jsem si tak vzpomněl na jeden příběh.

Rabín se ptal jednoho Žida: "Co bys dělal, kdybys našel na ulici náprsní tašku s penězi spolu s doklady majitele?" Žid odpověděl: "Řeknu ti pravdu, rabíne; mám děti a jsem chudý. Považoval bych to za dar od Boha. Rabín mu řekl: "Pak jsi ale zloděj." Tutéž otázku položil rabín jinému Židu. Ten odpověděl: "Okamžitě bych ty peníze vrátil." Rabín mu řekl: "Jsi idiot." Zeptal se ještě třetího Žida, který řekl: " Vím dobře, co by bylo mojí povinností. Znám však také svoji slabost. . Nedokáži ti přesně říci, co bych za takové situace učinil. Všechno by záleželo na Boží milosti." Rabín ho pochválil: "To je správná odpověď".

Vím, že mou křesťanskou povinností je být dokonalým. Znám však také svou neschopnost. Jsem v každém okamžiku  svého života tím, čím mne milost učiní včetně psaní těchto řádků.

Co se týče Miloše Zemana, tentokrát se nestydím říci, že je i mým prezidentem, protože ve vztahu k Izraeli máme společný úhel pohledu. Boj s terorismem musí stát na jednoduchém principu, řekl Zeman: "Žádná vyjednávání s teroristy, ale boj. Protože když s nimi nebojujete, následkem je posílení mezinárodního terorismu. Budoucí boj bude mnohem komplikovanější než ten současný."Důležitost boje s terorismem zdůraznil český prezident i při pozdějším setkání s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem. Česká republika podle Zemana vyjadřuje plnou podporu Izraeli jako ostrovu demokracie a "technologickému tygru". "Byl jsem přítelem, jsem přítelem a budu přítelem," pronesl Zeman na adresu židovského státu. 

Jsem rád, že Česká republika je na straně Izraele...

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)