Kalousek má tentokrát pravdu

neděle 6. říjen 2013 09:09

Ač Kalouska nemusím a mám vůči němu spoustu výhrad, tentokrát s ním souhlasím na 100%

Kalousek říká, co si myslím nejenom já, ale určitě i spousta "rozumných" lidí. Pravdou je, že spousta inteligentních lidí jedná jakoby jim přeskočilo. Nikdy jsem nepochopil, co motivovalo například guvernéra ČNB Singera, aby podporoval nebetyčnou zhovadilost jako jsou Olympijské hry v Praze, a teď tu máme další šílenost. Pro upřesnění musím poznamenat, že OH v Praze Singer podporoval ještě dříve než se stal guvernérem centrální banky, když ještě pracoval v PricewaterhouseCoopers. Ale to už je relativně dávno a předpokládám, že dnes už na to má možná jiný názor. Jenom blbci totiž své názory nemění.

Zde jsou Kalouskova slova, která vystihují situaci:

"Nápad Miloše Zemana s plavebním kanálem svojí nesmyslností přesahuje onu svěží myšlenku uspořádat v Praze olympiádu. Chápu, že by to možná někomu usnadnilo dopravu, ale nemůžeme si dovolit dát několik stovek miliard na investici, která se nikdy nevrátí. Chápu, že si prezident Zeman chce postavit pomník, chápu, že strana, kterou založil, mu v tom pomáhá, ale takový pomník proboha ne. To ten Stalin na Letné vyšel levněji"

Abyste si nemysleli, že v neděli řeším jenom politiku a ekonomiku, není tomu tak. Při dnešním ranním rozjímání mne víc než Kalouskovo slovo, oslovilo slovo Boží z 8. kapitoly Římanům:

"Víme že těm, kteří milují Boha, všechny věci spolu působí k dobrému, těm, kdo jsou povolání podle jeho předsevzetí"

Mimochodem vyčíslit reálné náklady, kolik by stály OH v Praze, je takřka nemožné a podobné to je i s tím kanálem. Možná, kdybychom ta čísla vynásobili třemi, tak bychom se možná k výsledným částkám přiblížili... 

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)