12 českých divů světa

neděle 25. srpen 2013 19:12

Drážďany už v UNESCO nejsou, ale já jsem nedávno navštívil pár míst, která tam pořád ještě jsou. V Česku jich je celkem 12.

Dnes je tomu právě týden co jsme se vrátili z prodlouženého víkendu na Vysočině. Cílem našeho putování bylo především město Třebíč, kde jsem doposud nikdy nebyl, i když to máme z domova pouhých 108 km. 

Cestou jsme se zastavili na dvě hodinky v Havlíčkově Brodě, kde mne nejvíc zaujala zachovalá Štáflova chalupa z 2. poloviny 16. století.

Chalupa.JPG

HavlBrod1.JPG

HavlBrod2.JPG

HavlBrod3.JPG

 

                          Poobědvali jsme v Jihlavě nedaleko památníku Gustava Mahlera.                                                                  Jihlava1.JPG

 Jihlava2.JPG

Jihlava3.JPG

Jihlava4.JPG

 

Po ubytování v hotelu Solaster jsme vyrazili do ulic města Třebíč, které je už 10 let v elitní společnosti UNESCO. Dne 3. července 2003 byla totiž třebíčská židovská čtvrť se židovským hřbitovem a bazilikou sv. Prokopa zapsána do prestižního Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO jako dvanáctá a prozatím poslední lokalita v České republice. 

Trebic1.JPG

Trebic2.JPG

Trebic3.JPG

Trebic4.JPG

Trebic5.JPG

Trebic6.JPG

Trebic7.JPG

A protože bylo pěkné vedro, byli jsme se osvěžit v říčních lázních, kde mne zaujaly zachovalé historické šatny ...

Trebic8.JPG

Trebic9.JPG

 

V Třebíči jsme strávili dvě noci a na cestě domů jsme ještě stačili navštívit Telč, která je na seznamu UNESCO od roku 1992.

Telc1.JPG

Telc2.JPG

 

Větrná elektrárna na horizontu poblíž Jihlavy v UNESCO zatím není :-)

vetrniky.JPG

A pokud by vás zajímalo, která další místa kromě Třebíče a Telče patří mezi české divy světa najdete je zde http://www.unesco-czech.cz/

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)