Pane prezidente já chci jen kousek štěstí

neděle 11. srpen 2013 21:21

Zeman s Klausem a s Dukou vyrazili o víkendu na Sněžku. Prvně jmenovaný lanovkou na Portášky a pak pěšmo. Druhého tam dopravila horská služba a jak se tam dostal Duka netuším. 

Když jsem byl mladý a svobodný (myslím tím neženatý) a tudíž měl spoustu volného času, chodil jsem do kina často a o tehdejší filmové produkci jsem měl docela přehled, protože jsem nechodil pouze do "normálního" kina, ale navštěvoval jsem pravidelně i Filmový klub v Klimentské ulici a kino Ponrepo, kde byly k vidění i filmy, které tehdejšímu režimu moc nevoněly.

Nepatřím k těm, kteří nostalgicky vzpomínají na dobu "normalizace", ale nemohu si pomoci, filmová nabídka v našich kinech byla mnohem zajímavější než dnes. Teď už do kina prakticky nechodím, ale díky velkému množství televizních kanálů máme možnost doplnit si "mezery" ve filmovém vzdělání. Například minulý týden jsem byl mile překvapen třeba spaghetti-westernem napsaným a produkovaným Sergiem Leonem a režírovaným Toninem Valerim v hlavních rolích s Terencem Hillem a Henry Fondou. "Tenkrát na západě" je samozřejmě nedostižitelná klasika, ale i toto dílko mne mile překvapilo a pobavilo.  Příjemná letní oddechovka. A takových filmů lze i o prázdninách vidět povícero. Kdo hledá najde...

Včera večer jsem se ale chtěl podívat na něco současného, nicméně sobotní televizní nabídka mne nikterak nezaujala a tak jsem vytáhl externí disk, abych si vybral něco z nabídky mého staršího syna. Bohužel jsem měl velký problém zvolit si něco, co by mne zaujalo natolik, abych to nepovažoval za ztrátu času. Nakonec jsem upřednostnil filmovou adaptaci sci-fi románu Davida Mitchella "Atlas mraků", který jsem sice nečetl, ale film se mi líbil, přestože trval bezmála 3 hodiny a přestože na mimozemské civilizace nevěřím. Pohádky mám ale rád. 

O víkendu jsem také viděl i dvě víc než zajímavá dramata. V pátek jsem byl mile překvapen vítězstvím sešívaných na Julisce a dnes odpoledne hodně zajímavou detektivkou s překvapivým závěrem, která se odehrála na turnaji profesionální Ladies European Tour na hřišti Golf Parku Plzeň Dýšina. Je sice pravdou, že bych byl raději dal přednost aktivnímu sportování, ale z důvodu nedostatku volného času to nebylo reálné. A tak jsem vděčný České televizi, že jsem se mohl radovat z nečekaného vítěztví červenobílých na hřišti Dukly a že jsem se mohl podívat i na to, jak hrají golf nejlepší golfistky světa. Naše Klára Spilková se mezi nimi rozhodně neztratila. Jen tak dál... 

A na závěr mám jen drobnou poznámku k výroku místopředsedkyně ODS paní Němcové, která nás varuje, že "Dochází k přesunu moci do rukou prezidenta. Téměř bych řekla absolutní moci," dodala místopředsedkyně ODS. Nadpoloviční většina občanů této republiky to ale tak černě nevidí, protože to vnímají přibližně takto :-)

Pane prezidente, vy se poradíte, vy to vy vyřešíte, vy mne zachráníte 

Pane prezidente, vy to pochopíte, vy přece všechno víte... 

 

 

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)