Prezident republiky Miloš Zeman je samolibý tlučhuba

sobota 3. srpen 2013 14:20

To neříkám já, ale režisér Jiří Menzel. Já bych asi použil ostřejší slova, ale on by mne hned někdo osočil, že správný křesťan by takto mluvit neměl. Zůstanu tedy u toho, že v tomto směru jsem s panem režisérem zajedno.

Dnešní tropická sobota nedává moc na výběr kde trávit volný čas. Spousta lidí je u vody a ten, kdo tu možnost nemá, musí vzít za vděk nějakou tou troškou stínu, i když i ve stínu je nesnesitelné vedro. A to říkám jako člověk, který má teplo rád. Ale čeho je moc, toho je příliš. 

Dopoledne jsem byl v práci a po obědě jsem si u kávy listoval dnešní MF Dnes, kde mne nejvíc zaujal rozhovor mých jmenovců. Zástupce šéfredaktora Jiřího Kubíka s režisérem Jiřím Menzlem, který je ale dostupný pouze v elektronické MF DNES a v MF DNES pro iPad / iPhone. Takže vám tu nemohu dát příslušný odkaz, abychom tu mohli podiskutovat, zda s názory pana Menzla na to či ono souhlasíte nebo ne. Určitě by to byla zajímavá diskuze. 

Ten rozhovor je hodně zajímavý a točí se kolem Menzlova nového filmu "Donšajni". Nicméně v obsáhlém rozhovoru jsou pro mnohé i hodně kontroverzní názory na "čeledínskou" mentalitu občanů této země. Říkám pro mnohé a nemyslím tím jen 2,7 mil. lidí, kteří si zvolili Miloše Zemana za svého prezidenta a kterým se jeho chování a jednání líbí. Bodejť by ne, když on není žádný blbec. Ví velmi dobře co dělá. Populista totiž říká jen to, co lidé chtějí slyšet.

Jsem dalek toho, abych tady obhajoval Nečasovu vládu nebo kroky Kalouska a spol. Pravý opak je pravdou, ale současná vláda "odborníků" mou důvěru nemá. Zejména proto, jakým způsobem vznikla, a tudíž si myslím, že pro tuto zemi by opravdu byly nejlepší předčasné volby. Stejně je předem jasné, jak to dopadne.

Jiří Menzel se v rozhovoru vyjádřil i k tématu korupce, když v souvislosti s korupčním žebříčkem dle mého názoru správně postřehl, že protestantské země jsou méně zkorumpované a skoro ve všem úspěšnější než ty ostatní.  Klade si také otázku, proč je západní Evropa  úspěšnější než ta východní a jestli to není taky v náboženství.  Otázkou je, co si kdo pod pojmem náboženství představuje, protože v tomto směru měl částečně pravdu i Marx, který tvrdil, že náboženství je opium lidstva. Ono totiž i to křesťanské náboženství totiž nadělalo víc škody než užitku. A nejde jen o minulost. Způsob provádění církevních restitucí není to pravé ořechové a nedivím se, že ateisté populistům tleskají.  A to říkám jako křesťan...

No a co se týče dnešních vedřin, ven vylezu až večer, kdy máme naplánovánu zahradní grilovačku s přáteli, kde nebudou chybět ani ženy, ani víno, ani pivo. Zpívat asi nebudeme, protože jsem "slušný" občan a nechci být popotahován za rušení nočního klidu. Hudba sice bude, ale jen do 22,00. Znáte sousedy :-)

 

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)