Byl to ale nečas ty povodně

pátek 21. červen 2013 20:47

Teď tu máme tropy a vláda Petra Nečase je kritizována ze všech stran Klause a Zemana nevyjímaje. Fakt si ale myslíte, že případná úřednická nebo ta nová oranžovorudá budou lepší?

Není sporu o tom, že současná vláda mohla udělat leccos jinak včetně té nepodařené důchodové reformy, ale ruku na srdce. Příští vláda bude muset vycházet ze současného stavu a navázat na to dobré, co se udělalo. Na nás občanech však je, abychom přemýšleli, v čem je podstata problémů. Myslím, že v tom nemáme jasno. Co člověk, to jiný názor.

V této souvislosti se mi ale například líbí názor politologa Dana Drápala, který svého času napsal "Domnívám se, že novou civilizační vizi nepřinese současný levicově liberální establishment. Civilizační vize bude totiž nutně spjata s určitými pozitivními hodnotami – samotná tolerance nebude stačit. Jsme naopak svědky toho, jak rozvinutý liberalismus imploduje: Náš život je spoutáván stále novými a novými pravidly, jako jsou kvóty pro ženy, zákaz klasických žárovek, energetické štítky na domech a podobné „vymoženosti“. To, čeho jsme svědky, je stále se zužující prostor svobody – ve jménu „osvobození“ (zpravidla nějakých menšin, i když ženy mají mírnou většinu). V rozvinutých západních společnostech vidíme stále jasněji, jako jsou některé „svobody“ selektivní: Rozšiřuje se „svoboda“ pro homosexuály, ale v Británii nemají zaměstnanci některých společností svobodu nosit malý křížek na krku a křesťanské agentury zprostředkovávající adopci se musí zavírat, nechtějí-li doporučovat adopci homosexuálním párům, a to i tehdy, když byla jejich činnost prokazatelně pozitivní, kvalitní a prospěšná"

Dnešní společnost úspěšně likviduje tradiční instituci, jako je rodina, a to je cesta do záhuby. Hezky to vystihl Václav Lamr na tomto obrázku:

Lamr.jpg

 

Jo a co jsem to chtěl vlastně říct? Že ta Nečasova vláda nebyla zas tak špatná. A kriminalizovat Nečase je dle mého názoru špatný vtip, když gaunerové beztrestně chodí mezi námi a nebo jsou už někde dávno za vodou. Třeba "ten, co to myslel upřímně" 

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)