Historie hysterie aneb příběhy touhy

neděle 16. červen 2013 21:50

Nestydím se za to, že mám rád romantické filmy. Jeden mi zpříjemnil dnešní večer i když  ten jeho název mne nejdříve spíš odrazoval.

Manželka na noční a já sám doma. Co s načatým večerem? Chtělo by to nějakou oddechovku. Nečasova tragikomedická lovestory moc nepobavila a tak jsem si vybral film s českým názvem "Vrtěti ženou". Francouzi ho  uváděli pod podobně stupidním názvem "Oh My God", nicméně v originálu má tento romantický příběh z viktoriánské Anglie titul "Hysteria". Film není prioritně o tom jak, kdy, kde a proč vznikl první vibrátor a účelem dnešního blogu není psát o obsahu této úsměvné komedie s morálním podtextem. Chtěl jsem jen napsat proč mám rád romatické filmy i když ta Hysteria není až tak moc romantická.

Předpokládám, že ale všichni čtenáři viděli Cameronův "Titanic" z roku 1997. Osobně ho považuji za nejlepší romantický film všech dob. Film začíná zamilovaností, příběhem vášnivé lásky, zarámovaným do vzrušující plavby. Jistě si vzpomenete na scénu nedlouho po začátku, kdy dva milenci stojí na přídi této obrovské lodi. Příď krájí zlatavé moře za kouzelného západu slunce. Romatika, krása, dobrodružství. Ráj.  Jenže něco se pokazilo.

Jak to dopadlo víme všichni velmi dobře. Jak to dopadne s Nečasem a s jeho milenkou nevím, ale troufnu si tipovat, že toto akční drama happyendem neskončí...

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)