Setkání s rekordem po třiceti letech

čtvrtek 13. červen 2013 22:16

Bude to už 30 let a rekord Jarmily Kratochvílové je stále v Guinnessově knize rekordů.

Včera večer jsem navštívil Novou scénu Dusíkova divadla v Čáslavi, kde jsem měl tu čest zúčastnit se setkání při příležitosti 30. výročí trvání světového rekordu Jarmily Kratochvílové v běhu na 800m.

Kromě rekordmanky byli přítomni také její trenér Miroslav Kváč a významné osobnosti československé atletiky Dana Zátopková,  Táňa Kocembová - Netoličková, Lída Formanová a slavný sportovní komentátor Karol Polák. Mezi gratulanty a hosty byli ještě Jiří Čtvrtečka (čtvrté místo na LOH v Mexiku), Ladislav Kořán (atlet, souputník Emila Zátopka, dnes žijící v USA), Karol Dobiáš, Josef Augusta, David Svoboda a další hosté včetně Standy Hložka, který se postaral o hudební část večera.

Byl to moc příjemný večer. Během dvouapůlhodinového vzpomínání nejenom na Jarmilin rekord,  jsem se dozvěděl spoustu zajímavostí, o kterých jsem do včerejška neměl ponětí.  Například to, že ve finále fotbalového ME Evropy v Bělehradě Němci nevěděli, že  v případě nerozhodného výsledku se budou kopat penalty. Mile mne překvapilo i vystoupení Josefa Augusty, který mluvil nejenom o své hráčské a trenérské kariéře, ale hlavně jeho slova adresovaná paní Kratochvílové. Určitě ji moc potěšila a diváky v sále rovněž. 

A pokud by vás zajímalo, o jaký rekord se jedná tak 26. července 1983 v Mnichově zaběhla Jarmila Kratochvílová dosud platný světový rekord na 800 metrů časem 1:53,28. 

A tady přikládám pár obrázků dokresujích atmosféru večera, který natáčela i Česká televize za účelem tvorby pořadu 13. komnata Karola Poláka. Při psaní těchto řádků sleduji jedním okem Diamantovou ligu v Oslu a Bolt právě zaběhl dvoustovku za 19,79 což  taky není špatný čas, ale do světového rekordu ještě dost chybí...

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

 

 

 

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)