Strongman aneb kdo za to může?

sobota 18. květen 2013 13:30

Částečně to vím. Za mnohé mohu já sám a taky ledovec.

Dnes večer jsme měli v plánu grilování, protože předpověď počasí tvrdila, že sobota bude nejteplejším dnem týdne. Uvažoval jsem dokonce i o tom, že by nebylo špatné strávit sobotu na golfu, ale pracovní povinnosti mi to nedovolily.

Když jsem se probudil, lilo jako z konve, a do práce jsem jel v zimním svetru. Nicméně jsem docela rád, že předpověď počasí nevyšla, protože v kanceláři bylo určitě líp než venku. Teď už sice neprší, ale na grilování to dneska určitě nebude.

Z rádia F1 se line vánoční melodie (Christmas time od Bryana Adamse) a dozvídám se zajímavou informaci, že za obrácené předpovědi počasí prý může nějaký ledovec resp. že bláznivé počasí v Česku je způsobeno rekordním úbytkem ledu v  daleké Arktidě. Není to tak dlouho, co nám meteorologové tvrdili, že se dočkáme přesnějších předpovědí počasí, protože prý nakoupili nějaké přesnější přístroje a předpovědi budou mít mnohem větší úspěšnost. Mám takový dojem, že pravý opak je pravdou, ale nemyslím si, že příčinou je ledovec.

V průběhu dnešního dopoledne jsem se byl na chvíli podívat v Čáslavi na průběh mezinárodní soutěže "Strongman 2013". Když soutěž začala, přestalo pršet a dokonce se ukázalo sluníčko. Kdo vyhrál nevím, protože jsem se tam zdržel pouhou chvíli, ale stačil jsem si u stánku VZP změřit tlak a tuk. Pokud  ten přistroj neukazoval špatně, tak na tom nejsem vůbec dobře. Mám prý vysoký tlak a mé vnitřnosti jsou prý obaleny tukem víc než je zdrávo.  

Že občas nevyjde předpověď počasí, mne zas tak moc nevzrušuje, ale pokud mám skutečně tak vysoký tlak, co mi naměřila brigádnice pracující pro VZP, tak budu muset s sebou něco dělat. Odpoledne si tedy půjdu zaběhat a v nejbližší době zajdu na preventivní prohlídku, kterou pořád odkládám, protože  jsem na to neměl ani čas ani chuť. A hlavně to bude chtít trošku se víc hýbat a méně jíst.

Jiří Beránek

Počet příspěvků: 3, poslední 19.5.2013 8:16:50 Zobrazuji posledních 3 příspěvků.

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
9,07 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora

Pošlete mi vzkaz

Zbývá vám ještě znaků. Je zakázáno posílat reklamu a vzkazy více bloggerům najednou.