Můj milovaný kedík

středa 8. květen 2013 20:53

Jak jsem slavil a ještě slavím Den vítězství? Senát ani Parlament jsem nenavštívil a u kladení věnců jsem taky nikde neasistoval.

68. výročí ukončení 2. světové války jsem strávil aktivním odpočinkem poblíž lázní Bohdaneč nedaleko Pardubic. Na základě předpovědi počasí jsem v pondělí usoudil, že by nebylo špatné o státním svátku vyrazit do přírody...

Vstal jsem už v 6,00 hod., protože první jamku jsem měl objednanou už na 8,00 hod. Vyrazili jsme krátce před sedmou a stačili dát i 25 treninkových míčků. Náš dnešní flajt byl dvoučlenný. Já a můj  starší syn. A měli společného caddyho. Mou milovanou ženu, která dokázala snížit naše ztráty. Bohdanečské golfové hřiště patří k těm hodně obtížným vzhledem k velkému množství vodních překážek, kde jsme taky pár míčků utopili. Na druhou stranu manželka dost jiných našla nebo vylovila. 

golfista.jpg

Dnes jsem byl docela ve formě kromě momentu, kdy jsem se dozvěděl jednu nečekanou informaci, která mne na 4. jamce rozhodila. Vyrovnal jsem se s tím poměrně rychle a sám jsem byl překvapen, že to nemělo negativní dopad na další vývoj hry. Dařila se hra z týčka trojkou dřevem, s železy to taky nebylo špatné a největší radost mi dělaly rány hybridem. Bohužel se moc nedařila krátká hra a patování taky žádná sláva. Nicméně v porovnání s minulou hrou v Poděbradech to bylo úplně o něčem jiném.

Na oběd jsme už byli doma a odpoledne jsme strávili na zahrádce. Po návratu domů jsem si ke kávě a k rakvičkám se šlehačkou pustil telku a byl jsem mile překvapen, když jsem zjistil, že na Nově běží můj nejoblíbenější film všech dob. Hádejte který. Ne není to Přelet nad kukaččím hnízdem, ale je to Forrest Gump, který mne vždy spolehlivě dojme, přestože jsem ho viděl už mockrát. Zatím vždy pouze v dabované verzi, která ale dle mého názoru nemá chybu. Několik let si plánuji, že bych to rád viděl i v originálním znění, ale zatím jsem v této souvislosti nepodnikl patřičné kroky...

Po skončení filmu jsem si pustil k večeři ČT4 a byl jsem mile překvapen skutečností, že Sparta nedokázala na Letné porazit Mladou Boleslav a tudíž má v poháru stopku a bude si asi muset vypít kalich hořkosti do dna, protože titul v Gambrinus lize je už taky v nedohlednu. To, co ale předvedl domácí útočník Léonard Kweuke, bylo hodně ošklivé. Zlomená noha Radka Dosoudila je sportovní tragédií a nezbývá než popřát tomuto hráči brzké uzdravení i když je otázkou, co v tomto případě znamená brzy. Hlavně aby to bylo bez následků fyzických i psychických.

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)