Přihořívá aneb ztratil jsem veškeré iluze

pondělí 22. duben 2013 21:04

o sobě, o druhých i o Bohu.  

Do Tylova divadla v Kutné Hoře se většinou chodí večer. Teď jsem tam byl i v neděli dopoledne a divadlo praskalo ve švech. V rámci křesťanské konference Přihořívá, kterou pořádala Církev bratrská ve dnech 20. a 21. dubna 2013 v Kutné Hoře, se zde konala i nedělní bohoslužba, na kterou bylo pozváno i naše místní KS.

V listopadu 1989 jsem na jedné evangelizační akci místního sboru CB učinil nejdůležitější rozhodnutí svého života a bylo fajn setkat s lidmi, kteří byli tenkrát u toho. Pamětníků je totiž ještě dost. Nicméně z minulosti žít nelze a je třeba hledět kupředu. 

Sál byl naplněn lidmi všech generací, Duch svatý se mnohých hluboce dotýkal a to, co zaznělo z úst Davida Nováka a Daniela Fajfra bylo díky Bohu hodně motivující. Nejvíc mne oslovil apel, že je třeba zbavit se všech iluzí o sobě, o druhých lidech a dokonce i o Bohu. Beru to jako potvrzení Božího jednání v mém životě, protože k tomuto poznání jsem došel poměrně nedávno i já sám. Naději, že Bůh nám chce ukázat a dát víc, jsem ale neztratil. Pravý opak je pravdou neboť je psáno:

"Volej ke mně a odpovím ti. Chci ti oznámit veliké a nedostupné věci, které neznáš"

(Jeremjáš 33,3)

prihoriva.jpg

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)