Naděje šesti / Six chances

čtvrtek 11. duben 2013 22:12

Už je to tady. Konečně jsme se dočkali. Co nás čeká a co nás nemine? Svátek svátků...

Nikoli ten, o kterém zpívá Karel Gott, ale ten, na který čekají všichni kdo milují golf.

Teprve dnes to venku trošku zavonělo jarem, ale zima už mele z posledního. Loni jsem touto dobou měl už odehráno hodně a letos bohužel nic. Nicméně každý, kdo už má golfový absťák, si dnes a v dalších dnech přijde na své, protože Česká televize nám umožní sledovat svátek všech golfistů. Augusta National Golf Club bude svědkem souboje těch nejlepších z nejlepších. 

Jsem golfista amatér stejně jako podnikatel amatér. Začal jsem na stará kolena, ale baví mne to. Golf i to podnikání, přestože se učím za pochodu, ale žádný učený z nebe nespadl.

Celkem trefný citát neznámého autora tvrdí že "Golf a sex jsou jediné věci, které muži dělají s radostí, aniž by v nich byli dobří". Nicméně mnozí golfisté se mnou určitě budou souhlasit, že se jedná o sport, kde vášně a city hrají velkou roli.

Jak jsem na tom v tom druhém případě zde rozebírat nebudu, ale co se týče golfu žádná sláva to není. Já však věřím, že bude líp. Mám ještě velké rezervy a golf se dá hrát i v hodně pokročilém věku. 

Nicméně nejenom golfem živ je člověk a když už se dnes bavíme o sportu, tak zítra touto dobou budu na premiéře filmu Jana Hovorky "Naděje šesti", která se bude konat na Nové scéně Dusíkova divadla v Čáslavi. Filmové projekce se zúčastní režisér a producent Jan Hovorka a z řad sportovců David Svoboda, Jiří Ježek a Lukáš Krpálek.

Co se týče toho golfového turnaje Masters tam má naději na vítězství určitě víc než šest borců, ale k horkým kandidátům na vítězství patří určitě Tiger Woods, který se dokázal po osobních prohrách a selháních vrátit zpět. 

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)