A komu tím prospějete, co?

úterý 2. duben 2013 20:40

Na tuto hlášku jsem si vzpomněl, když jsem se dnes doslechl, že do Prahy přijel J.M.Barroso, aby společně s naším novým prezidentem vyvěsil na Hradě vlajku EU a podal Zemanovi pero, aby už konečně ten euroval někdo v Česku podepsal.

Kdo mne zná ví, že jsem nikdy nepatřil k eurohujerům. Naopak. Od samého počátku jsem byl proti vstupu do EU, protože jsem tušil, že sliby jsou chyby a že realita bude vypadat jinak. Mýlil jsem se snad jen v tom, že je to ještě horší než jsem čekal. Bohužel ono by to dopadlo stejně i kdyby byl na Hradě vicepremier Schwarzenberg.

Ať už byl Klaus jaký byl a podělal toho dost, v mnoha věcech měl pravdu. Líbilo se mi, že nechce skákat jak EU píská, a s jeho názorem na globální oteplování jsem taky neměl problém. Netroufám si odhadovat, čeho všeho se od našeho nového prezidenta dočkáme. Optimista v tomto směru rozhodně nejsem. Ne nadarmo se totiž říká, že optimista je člověk, který má málo informací. Nicméně byl bych moc rád, kdybych se mýlil. Nebylo by to poprvé a určitě ne naposled. Jsem totiž jenom člověk.

Ale co. Kromě naší vlajky a prezidentské standarty jsme na Hradě měli i tu s hákovým křížem, pak tu se srpem a kladivem a teď tu holt bude vlát ta s těmi dvanácti zlatými hvězdami na modrém pozadí. 

http://www.youtube.com/watch?v=ouH-0g4okFI

 

 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)