Na královské procházce

sobota 16. březen 2013 19:44

Říká se, že "všude dobře, doma nejlíp". Já jsem dlouho zastával názor, že doma je tam, kde je dobře.  A dnes mi bylo dobře doma. Nemyslím doma za pecí, ale doma v Kutné Hoře. 

Včera jsme s manželkou řešili dilema, zda-li vyrazit na hory nebo zůstat doma. Manželka však měla po noční,  já měl ještě nějaké pracovní povinnosti, a tak bylo rozhodnuto. Na Horní Mísečky se nepojede i když si dovedu představit, že tam dnes musely být ideální lyžařské podmínky.

Ani tady v Kutné Hoře ve vzduchu jaro fakt cítit nebylo, nicméně modrá obloha lákala k vycházce. Zvolili jsme  "Královskou procházku". A protože jsem měl s sebou foťák, můžete se taky trochu pokochat. Třeba vás to bude inspirovat k osobní návštěvě, až se oteplí...

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

10.JPG

 

Doporučuji procházku začít v sadech pod Vlašským dvorem a pokračovat podél řeky Vrchlice. Na trase jsou umístěny naučné tabule a vede kolem vytesané busty Jaroslava Vrchlického. Na podzim  stejně jako dnes v zimě je na stromech méně listí resp. žádné, a tak je odtud nádherný výhled na Vlašský dvůr, chrám Sv. Barbory, Jezuitskou kolej a další památky. Délku trasy si můžete přizpůsobit, když se asi po 2 km vrátíte do centra podél druhého břehu řeky.

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)