Nejenom o hysterických senátorech

pondělí 4. březen 2013 22:38

Senát schválil ústavní žalobu na Klause pro velezradu a je otázkou, jaké to bude mít důsledky.

Ve většině případů, kdy se musíme nějak rozhodovat, to nemá žádné dalekosáhlé důsledky: Jaké šaty si vybereme, jaké auto, místo na dovolenou - naše budoucnost na tom nezávisí. Významnější už je volba našeho bydliště a našeho povolání a zvláštní dosah má volba našeho partnera v manželství. Ale i tato rozhodnutí se týkají jen naší pozemské budoucnosti.

Avšak jak tomu je s volbou, která se týká naší věčnosti? Zde ja každý vyzýván, aby učinil správné rozhodnutí a zvolil cestu, která vede k věčnému životu. Bible nám v evangeliu říká, že cesta, která vede ke zkáze, je široká a že po ní jdou mnozí. Ta druhá je cesta, která vede k životu, je úzká a jen nemnozí ji nalézají (Matouš 7,13-14).

Široká cesta se zdá být snazší. Člověk tam má četné společníky a omlouvá svá pochybení myšlenkou: "Vždyť to dělají všichni". I já jsem byl takový, ale Boží slovo jasně říká, že tato cesta vede do zatracení.

Ta druhá cesta, která jde přes obrácení k Bohu a víru v Ježíše Krista k věčnému životu, je "úzká cesta. Ten, kdo na ni chce vstoupit, musí odložit zavazadlo, které mu brání vejít, jako je samospravedlnost a pýcha. To se týká Klause, senátorů, kteří byli pro i proti i těch co se zdrželi hlasování. Týká se to ale i mne a tebe milý čtenáři. 

Co se týče Klausovy velezrady, jsem toho názoru, že to jsou hodně silná slova. Klausovi se dá vyčítat mnohé včetně té nepovedené amnestie, ale  žaloba Klause z velezrady je hodně mimo mísu a je legitimní se ptát, jestli ten Senát je skutečně pojistkou demokracie. Nejsem si jist. 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)