Prezidentský duel na ČT1

čtvrtek 17. leden 2013 21:51

právě skončil. Řešilo se v něm, který ze dvou kandidátů má větší šance? Kdo bude příštích pět let reprezentovat Českou republiku? Osobně v tom mám jasno, ale napínavé to bude do poslední chvíle.

Karel vs Miloš však pro mne není žádné dilema. Od začátku jsem tvrdil, že ve finále dám hlas tomu, kdo z mého úhlu pohledu představuje menší zlo. Jinými slovy tomu, kdo mi přijde charakternější.

Prezidentské volby většinu z nás nenechávájí v klidu, přestože prezidentské pravomoce jsou hodně omezené. Nicméně v našem srdci je touha, aby naším symbolem byl morální člověk. Proč asi? Protože bez této vlastnosti se nedá pořádně budovat nejen stát, ale ani firma, vztahy a vlastně každá oblast, kde se setkají dva a více lidí.

Možná namítnete, že tyto kritéria nesplňuje ani jeden z kandidátů. Nesplňuje, ale to nikdo z nás, zároveň jeden či druhý z kandidátů se k nim možná více či méně blíží. Koho si zvolí většina národa, ten bude prezidentem. Pro mne osobně to znamená, že ať bude zvolen ten či onen, budu ho respektovat v tom, co je dobré, ale určitě mu budu oponovat ve věcech zlých. To vím v tuto chvíli naprosto jistě. 

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Jiří Beránek

Nač momentálně myslím a co mne v poslední době zaujalo ...

Dlouholetý zaměstnanec České národní banky. Nyní OSVČ

REPUTACE AUTORA:
8,99 (VIP)